Trwa ładowanie...

Warszawa. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2021. Nerwowe wakacje 2,6 tysiąca absolwentów

Po czwartkowym ogłoszeniu wyników rekrutacji do liceów i techników i szkół innego typu nie wszyscy uczniowie, którzy w tym roku ukończyli ósmą klasę szkoły podstawowej, mają powody do radości. Ponad dwa tysiące nastolatków nie wie, gdzie rozpocznie się dla nich rok szkolny 2021/22.

Warszawa. 2,6 tysiąca warszawskich uczniów, którzy skończyli podstawówkę, jeszcze nie wie, gdzie zacznie nowy rok szkolny 2021/22 Warszawa. 2,6 tysiąca warszawskich uczniów, którzy skończyli podstawówkę, jeszcze nie wie, gdzie zacznie nowy rok szkolny 2021/22 Źródło: Unsplash.com
d2ydo3v
d2ydo3v

W przyjęciu do szkół liczyły się punkty. Te były wynikiem świadectwa, dostarczonego na koniec roku do jednej z dowolnej ilości wybranych szkół - tej pierwszej na liście - oraz wyników testów ósmoklasisty. Szkoły stawiają własne kryteria minimalnego zakresu punktów, a to mogło sprawić, że wielu uczniów nie przeszło tej wyznaczonej poprzeczki. Wyniki testów nie były imponujące w tym roku, możliwe że winna jest pandemia oraz trudy nauki zdalnej.

Do przyszłego czwartku szczęśliwcy, którzy do wybranych szkół już z całą pewnością się dostali, muszą jedynie dostarczyć oryginały dokumentów, jeśli po zakończeniu szkoły ich nie załączyli i wyjechać na wakacje. Aż do końca sierpnia mają spokój i mogą już cieszyć się na to, co czeka ich w nowych klasach.

Warszawa. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2021. Nerwowe wakacje 2,6 tysiąca absolwentów

Ich koledzy, zaliczający się do ponad dwóch tysięcy osób bez przydziału, muszą czekać do pierwszych dni sierpnia. Wtedy dopiero uporządkuje się sytuacja. 2 sierpnia opublikowane zostaną ostateczne listy przyjętych do szkół, a 3 sierpnia rozpocznie się nabór uzupełniający. Szkoły będą mogły wykreślić z list tych, którzy zdecydują się jednak na inną ze wskazanych placówek edukacyjnych. To uwolni ogromną pulę miejsc, które zajmą ci, którzy teraz jeszcze nie mają żadnego przydziału.

Wakacje bez lampionów. Nadmorska miejscowość mówi „dość”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ydo3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ydo3v