Trwa ładowanie...

Warszawa. Remonty na Pradze. Duże utrudnienia drogowe

Remont torów, wymiana nawierzchni czy prace ciepłowników. W najbliższych dniach mieszkańców stolicy czekają spore utrudnienia drogowe.

Warszawa. Remonty na Pradze. Duże utrudnienia drogoweŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d4dyww5
d4dyww5

Miasto planuje w najbliższych dniach różne prace, które mogą utrudnić nieco poruszanie się po stolicy.

Warszawa. Ciepłownicy na Szwedzkiej

Stołeczny ratusz podał, że w nocy z 13 na 14 sierpnia, ciepłownicy rozpoczną prace na skrzyżowaniu ulic Szwedzkiej i Stalowej.

"Na ul. Szwedzkiej na odcinku od ul. Strzeleckiej do al. „Solidarności” będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę al. 'Solidarności'. Wyjazd z ul. Równej możliwy będzie tylko w prawo. Nie będzie można skręcić z al. 'Solidarności' w ulicę Szwedzką. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: al. 'Solidarności' – Rzeszotarskiej – Konopacka – Strzelecka" – czytamy w komunikacie.

Ponadto od nocy z czwartku na piątek nieczynny będzie wylot ulicy Stalowej na skrzyżowanie z ulicą Szwedzką. Utrudnienia tam potrwają do niedzieli wieczorem. Wówczas przestanie funkcjonować skręt w ulicę Stalową. Stołeczni kierowcy mogą spodziewać się objazdu, który przebiegnie ulicami Strzelecka – Konopacka – Stalowa.

d4dyww5

Na objazdy w tej okolicy zostanie także przekierowana komunikacja miejska zmian można spodziewać się jadąc liniami – 135 w kierunku pl. Hallera oraz N02, N03, N14 i N64.

Urząd m.st. Warszawa
Źródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa

Ulica Szwedzka Pierwszy etap prac

Urząd m.st. Warszawa
Źródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa

Ulica Szwedzka. Drugi etap prac

Warszawa. Tramwajarze na Jagiellońskiej

Miasto planuje wyremontowanie torów przy skręcie ulicy Jagiellońskiej i Ratuszowej. Zmiany w ruchu drogowym rozpoczną się już w piątek, 14 sierpnia po północy i potrwają do godz. 4.00 rano w poniedziałek.

d4dyww5

Zobacz także: Praca sezonowa w Polsce. Tyle można zarobić

"Plac budowy obejmie torowisko na środku skrzyżowania, dlatego jadący ulicą Jagiellońską od strony ronda S. Starzyńskiego będą musieli skręcić w lewo już na pl. Hallera – nie będzie można pojechać dalej prosto. Jadący ulicą Jagiellońską od strony al. 'Solidarności' będą musieli skręcić w prawo w ulicę Ratuszową. Z ulicę Ratuszowej od strony Wybrzeża Helskiego będzie można pojechać prosto lub skręcić w prawo, ale nie będzie możliwości skrętu w lewo w kierunku ronda Starzyńskiego. Z kolei jadący od strony ul. Targowej będą musieli skręcić w prawo ul. Jagiellońską" – podaje Tomasz Kunert, zastępca rzecznika prasowego Urzędu Miasta.

d4dyww5

W czasie modernizacji torów, tramwaj linii 3 nie będzie funkcjonował. Dodatkowo linia 6 pojedzie prosto ulicą Jagiellońską do pętli Żerań FSO, a skład linii 20 będzie kursował na objeździe.

Warszawa. Ulica Modlińska. Frezowanie

To jednak nie koniec prac i związanych z nimi utrudnień. Podczas weekendu Zarząd Dróg Miejskich planuje wymianę nawierzchni wiaduktów przy ulicy Modlińskiej nad skrzyżowaniem z ulicą Płochocińską.

"Od piątku, 14 sierpnia, od godz. 0.10 wyłączony z ruchu będzie wiadukt w kierunku Pragi. Tego samego dnia o godz. 22.00 zamknięty zostanie również obiekt w kierunku Legionowa. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się na poziomie skrzyżowania. Obydwa wiadukty zostaną przywrócone do ruchu w poniedziałek, 17 sierpnia, ok. godz. 5.00" – dodaje Tomasz Kunert.

Aktualizacje dotyczące zmian w ruchu drogowym można śledzić na stronie: www.infoulice.um.warszawa.pl, natomiast szczegółowe informacje o objazdach dla komunikacji miejskiej pojawią się na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dyww5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dyww5