Trwa ładowanie...
d2kf02j

Warszawa. Repliki ławek z lat 60-tych na pl. Defilad

Na warszawskim Placu Defilad pojawiło się 12 replik ławek z lat 60-tych. Repliki ławek są odtworzeniem projektu wybitnego polskiego architekta, prof. Jerzego Sołtana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Na pl. Defilad pojawiło się 12 replik ławek z lat 60-tych
Warszawa. Na pl. Defilad pojawiło się 12 replik ławek z lat 60-tych (Facebook Zieleń Warszawska)
d2kf02j

Jak podkreśla Zieleń Warszawska, dzięki odtworzeniu projektu „stworzyliśmy miejsce odpoczynku dla mieszkańców i nawiązaliśmy do ponadczasowej architektury Dworca Śródmieście”.

Plac Defilad to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Warszawie. Znajdują się na nim kluczowe punkty komunikacyjne miasta.

8 ławek zostało zamontowanych w sąsiedztwie zieleni wzdłuż pasażu W. Szymborskiej. 4 ławki zlokalizowano przy wyjściu z Dworca Warszawa Śródmieście. Ławki powstały w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego.

d2kf02j

Plac Defilad zyskał nowe meble miejskie, dzięki którym mieszkańcy i turyści mogą spotkać się, wypocząć i podziwiać miejskie życie.

Warszawa. Jak powstał projekt ławki?

Projekt ławki został stworzony przez wybitnego architekta, prof. Jerzego Sołtana. Profesor Sołtan był wykładowcą warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu Harvarda, współpracował m.in. z Le Corbusierem – informuje Zieleń Warszawska na Facebooku.

Architekt zaprojektował takie warszawskie obiekty jak kompleks sportowy Warszawianka, bar Wenecja czy wnętrza Dworca Warszawa Śródmieście. To właśnie we wnętrzach stołecznego dworca znalazły się piękne ławki o falistej formie, będące przykładem wybitnego polskiego wzornictwa lat 60-tych.

d2kf02j

Warszawa. Projekt z budżetu obywatelskiego

Montaż 12 ławek na wzór projektu J. Sołtana to pomysł zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego w projekcie "Mebel miejski na Placu Defilad".

- Zamysłem autorki było przeniesienie projektu małej architektury z podziemi Dworca Śródmieście i zlokalizowanie go w otoczeniu Pałacu Kultury i Nauki – czytamy w komunikacie na Facebooku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2kf02j

Podziel się opinią

Share
d2kf02j
d2kf02j