Trwa ładowanie...

Warszawa. Repliki ławek z lat 60-tych na pl. Defilad

Na warszawskim Placu Defilad pojawiło się 12 replik ławek z lat 60-tych. Repliki ławek są odtworzeniem projektu wybitnego polskiego architekta, prof. Jerzego Sołtana.

Warszawa. Repliki ławek z lat 60-tych na pl. DefiladŹródło: Facebook Zieleń Warszawska
d3aukx2
d3aukx2

Jak podkreśla Zieleń Warszawska, dzięki odtworzeniu projektu „stworzyliśmy miejsce odpoczynku dla mieszkańców i nawiązaliśmy do ponadczasowej architektury Dworca Śródmieście”.

Plac Defilad to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Warszawie. Znajdują się na nim kluczowe punkty komunikacyjne miasta.

8 ławek zostało zamontowanych w sąsiedztwie zieleni wzdłuż pasażu W. Szymborskiej. 4 ławki zlokalizowano przy wyjściu z Dworca Warszawa Śródmieście. Ławki powstały w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego.

Plac Defilad zyskał nowe meble miejskie, dzięki którym mieszkańcy i turyści mogą spotkać się, wypocząć i podziwiać miejskie życie.

d3aukx2

Warszawa. Jak powstał projekt ławki?

Projekt ławki został stworzony przez wybitnego architekta, prof. Jerzego Sołtana. Profesor Sołtan był wykładowcą warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu Harvarda, współpracował m.in. z Le Corbusierem – informuje Zieleń Warszawska na Facebooku.

Architekt zaprojektował takie warszawskie obiekty jak kompleks sportowy Warszawianka, bar Wenecja czy wnętrza Dworca Warszawa Śródmieście. To właśnie we wnętrzach stołecznego dworca znalazły się piękne ławki o falistej formie, będące przykładem wybitnego polskiego wzornictwa lat 60-tych.

Warszawa. Projekt z budżetu obywatelskiego

Montaż 12 ławek na wzór projektu J. Sołtana to pomysł zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego w projekcie "Mebel miejski na Placu Defilad".

- Zamysłem autorki było przeniesienie projektu małej architektury z podziemi Dworca Śródmieście i zlokalizowanie go w otoczeniu Pałacu Kultury i Nauki – czytamy w komunikacie na Facebooku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3aukx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aukx2