Trwa ładowanie...

Warszawa. Rowerzyści nie będą już czekać na światłach. Staną tablice informujące, kiedy zapali się zielone.

Warszawa – ratusz planuje uruchomić system powiadamiania rowerzystów o tym, z jaką prędkością powinni jechać, by zdążyć na zielone światło.

Warszawa. Rowerzyści nie będą już czekać na światłach. Staną tablice informujące, kiedy zapali się zielone.Źródło: iStock.com
d403jrq
d403jrq

Warszawa jedną z pierwszych w Europie

Informacje o udoskonaleniu w komunikacji dla rowerzystów władze Warszawy podały podczas konferencji na temat rozbudowy systemu kierowania ruchem. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich – Łukasz Puchalski zapewnił, że będzie Warszawa będzie jednym z pierwszych miast w Europie, które wprowadzi takie rozwiązanie.

Totemy na ścieżkach rowerowych

Planowany system to pilotaż. Wzdłuż ścieżek oraz dróg dla rowerzystów zostaną postawione tzw „totemy” – tablice rejestrujące rowerzystę i przekazujące informacje do sterownika. Kierujący jednośladem dostanie wówczas informację zwrotną, która wyświetli się na totemie. Będzie tam podana zalecana prędkość z jaką należy jechać, żeby na skrzyżowaniu załapać się na zielone światło.

Tablice – gdzie się pojawią?

Jedną z lokalizacji na które staną tablice będzie świętokrzyska. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich przyznał, że sam widywał tam rowerzystów pędzących z całych sił, byle tylko zdążyć na światła. Tablice mają trafić w miejsca, gdzie ruch rowerowy jest największy, ale też równomiernie rozłożony w tygodniu.
Chwilowo nie wiemy jak dokładnie będą wyglądać totemy i kiedy pojawią się w Warszawie. Przedstawiciel firmy Siemens obsługującej system kierowania ruchem w stolicy przyznał, że rozważane jest również zastosowanie komunikatów typu „zwolnij” czy „przyśpiesz”.

d403jrq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d403jrq