Trwa ładowanie...
d3dil5b

Warszawa. Rowerzyści nie będą już czekać na światłach. Staną tablice informujące, kiedy zapali się zielone.

Warszawa – ratusz planuje uruchomić system powiadamiania rowerzystów o tym, z jaką prędkością powinni jechać, by zdążyć na zielone światło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Rowerzyści nie będą już czekać na światłach. Staną tablice informujące, kiedy zapali się zielone.
Warszawa. Rowerzyści nie będą już czekać na światłach. Staną tablice informujące, kiedy zapali się zielone. (iStock.com)
d3dil5b

Warszawa jedną z pierwszych w Europie

Informacje o udoskonaleniu w komunikacji dla rowerzystów władze Warszawy podały podczas konferencji na temat rozbudowy systemu kierowania ruchem. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich – Łukasz Puchalski zapewnił, że będzie Warszawa będzie jednym z pierwszych miast w Europie, które wprowadzi takie rozwiązanie.

Totemy na ścieżkach rowerowych

Planowany system to pilotaż. Wzdłuż ścieżek oraz dróg dla rowerzystów zostaną postawione tzw „totemy” – tablice rejestrujące rowerzystę i przekazujące informacje do sterownika. Kierujący jednośladem dostanie wówczas informację zwrotną, która wyświetli się na totemie. Będzie tam podana zalecana prędkość z jaką należy jechać, żeby na skrzyżowaniu załapać się na zielone światło.

d3dil5b

Tablice – gdzie się pojawią?

Jedną z lokalizacji na które staną tablice będzie świętokrzyska. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich przyznał, że sam widywał tam rowerzystów pędzących z całych sił, byle tylko zdążyć na światła. Tablice mają trafić w miejsca, gdzie ruch rowerowy jest największy, ale też równomiernie rozłożony w tygodniu.
Chwilowo nie wiemy jak dokładnie będą wyglądać totemy i kiedy pojawią się w Warszawie. Przedstawiciel firmy Siemens obsługującej system kierowania ruchem w stolicy przyznał, że rozważane jest również zastosowanie komunikatów typu „zwolnij” czy „przyśpiesz”.

d3dil5b

Podziel się opinią

Share
d3dil5b
d3dil5b