Trwa ładowanie...

Warszawa. Rozbiórka kamienicy przy Hożej 9A. Groziła zawaleniem

Obiekt, w którym działała przed laty galeria Leto, zamienia się w stertę gruzu. Klimatyczna oficyna kamienicy przy Hożej była w fatalnym stanie, w każdej chwili mogła runąć sama. Od dawna czekała na dematerializację. Nastąpiła ona w sobotę.

Warszawa. Oficyna kamienicy przy Hożej, figurująca pod numerem 9a, przestała istnieć. O losach działki  w Śródmieściu będzie można zadecydować za trzy lataWarszawa. Oficyna kamienicy przy Hożej, figurująca pod numerem 9a, przestała istnieć. O losach działki w Śródmieściu będzie można zadecydować za trzy lata
d3ez9mp

Kamienica przy Hożej nigdy nie wróciła do swojego przedwojennego wyglądu. Główną część architektonicznej struktury rozebrano w 1976 roku. Została oficyna i wolnostojący budynek na końcu działki. Po poprzedniej formie obiektu zostały tylko zdjęcia.

Oficyna zdołała posłużyć trochę dłużej, niż całość, której była niereprezentacyjną przybudówką. Jednak po latach służby od dawna nie nadawała się już do użytku. Wyprowadzili się z niej wszyscy użytkownicy. Galeria Leto przeniosła się na ulicę Dzielną.

Decyzję o rozbiórce inspektorat budowlany podjął dwa lata temu. W każdej chwili mogło dojść do nieszczęścia. Budynek był zabezpieczony, jednak na poważniejsze, mogące zapobiec katastrofie, nie było środków.

Warszawa. Tak kamienica Hoża 9, za którą stała oficyna rozebrana w sobotę, wyglądała w 1939 roku fotopolska.eu
Warszawa. Tak kamienica Hoża 9, za którą stała oficyna rozebrana w sobotę, wyglądała w 1939 rokuŹródło: fotopolska.eu

Warszawa. Rozbiórka kamienicy przy Hożej 9A. Groziła zawaleniem

Teraz znalazło się idealne rozwiązanie problemu: sobotnia rozbiórka przeprowadzona jest przez firmę, która prace wykona bezpłatnie. W zamian za to działka po rozebranym budynku przez trzy lata wykorzystywana będzie mogła być przez wykonawcę prac. Posłuży jako teren składowania materiałów budowlanych, potrzebnych do prac przy budowie nowego obiektu na sąsiedniej działce.

d3ez9mp

Dopiero po trzech latach, w czasie których zwrócą się koszty poniesione przez wykonawcę rozbiórki, urząd dzielnicy Śródmieście będzie mógł zastanawiać się nad przyszłym losem tego terenu. Być może zostanie przeznaczony na inwestycję.

PiS stracił większość sejmową. Małgorzata Janowska ujawnia powody odejścia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ez9mp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ez9mp