Trwa ładowanie...

Warszawa rozbudowuje metro. Dziś podpisano umowę

Już za kilka dni rozpocznie się grodzenie terenów przeznaczonych na budowę.

Warszawa rozbudowuje metro. Dziś podpisano umowę
d1z3pvh
d1z3pvh

Warszawa rozbudowuje drugą linię metra. Władze miasta podpisały umowę z włoskim wykonawcą na budowę ponad 3-kilometrowego odcinka za leżącym po praskiej stronie miasta Dworcem Wileńskim. Kontrakt obejmuje także budowę trzech stacji - Szwedzka, Targówek i Trocka.

Jak mówił rzecznik wykonawcy Mateusz Witczyński, zasadnicze prace rozpoczną się w ciągu miesiąca. Zaznaczył on, że układ geologiczny terenów, przez które będzie przechodzić tarcza drążąca jest o wiele łatwiejszy, niż do tej pory. Nie występują tam tak zwane kurzawki, które utrudniały budowę II odcinka. Kurzawka to nasączony wodą, niestabilny grunt. Budowa centralnego odcinka drugiej linii metra przebiegała z problemami. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w czasie budowy stacji Centrum Nauki Kopernik. Plac budowy został zalany przez wodę z piaskiem. To skutek przecięcia kurzawki. Z kolei w okolicach stacji Świętokrzyska osunęła się ziemia.

Przedstawiciele wykonawcy mówią, że już za kilka dni rozpocznie się grodzenie terenów przeznaczonych na budowę. Będą wykonywane także pierwsze prace geologiczne. Rozbudowa drugiej linii stołecznego metra obejmuje także odcinek zachodni od stacji Rondo Daszyńskiego do projektowanej stacji Księcia Janusza w dzielnicy Wola.

(Źródło: IAR)

d1z3pvh
d1z3pvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z3pvh