Trwa ładowanie...

Warszawa. „RozJEŻdżasz? Uratuj”. Tabliczki na Saskiej Kępie w trosce o kolczaste ssaki

Na przełomie maja i czerwca młode jeże często wychodzą na drogi i zazwyczaj giną pod kołami. Aktywiści z inicjatywy Trzecia Fala postanowili zatroszczyć się o te zwierzaki i na warszawskiej Saskiej Kępie postawić ostrzegawcze tabliczki.

Warszawa. Takie tabliczki pojawiły się na Saskiej Kępie dzięki akcji ostrzegawczej artystów i społeczników z Trzeciej FaliWarszawa. Takie tabliczki pojawiły się na Saskiej Kępie dzięki akcji ostrzegawczej artystów i społeczników z Trzeciej FaliŹródło: Facebook.com
d42uj10
d42uj10

Zdaniem aktywistów wystarczy, że kierowcy, przejeżdżając drogami biegnącymi w pobliżu zieleńców i ogródków, zachowają czujność i widząc jeża dadzą mu pierwszeństwo.

To ważne nie tylko dlatego, że wszystkie jeże żyjące w Polsce podlegają ochronie częściowej. Stanowią także ważny element ekosystemu. Zwierzęta te, wbrew utrwalonym w ludzkich głowach schematom, żywią się owadami i gryzoniami. Przyczyniają się tym samym do zmniejszania populacji szkodników. Są niezwykle pracowite - jeż jest w stanie podczas jednej nocy zjeść 200 gramów owadów.

Warszawa. „RozJEŻdżasz? Uratuj”. Tabliczki na Saskiej Kępie w trosce o jeżyki

Aktywiści z Trzeciej Fali zwracają uwagę na problem z jeżami na Saskiej Kępie, ale sprawa dotyczy także innych zielonych dzielnic stolicy.

Szczepienia dzieci w Polsce. Dr Feleszko optymistycznie nastawiony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d42uj10
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42uj10