Trwa ładowanie...
d1bc797

Warszawa. Rusza akcja Lato w Mieście 2020. Znamy szczegóły

Rozpoczęły się dzisiaj zapisy na warszawską akcję "Lato w Mieście 2020". Program zajęć dostosowany został do obecnej sytuacji epidemiologicznej. Podajemy szczegóły programu i jak się do niego zapisać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Nowe zasady opieki nad dziećmi w czasie wakacji.
Warszawa. Nowe zasady opieki nad dziećmi w czasie wakacji. (Pixabay)
d1bc797

"Ze względu na epidemię i obowiązujące ograniczenia będzie to edycja inna od pozostałych. Zapewnimy jednak maksimum bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. To nasz absolutny priorytet. Przygotowania trwały przez cały czas, ale bardzo długo czekaliśmy na informacje czy będzie można zorganizować półkolonie i na szczegółowe wytyczne sanitarne" – przekazała wiceprezydent stolicy, Renata Kaznowska.

Jak informuje warszawski ratusz w tym roku odbędzie się dziewięć jednotygodniowych turnusów w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych, gdzie zostało przygotowanych ponad 35 tysięcy miejsc. Ze względu na panującą sytuację, w grupie będzie mogło być maksymalnie 12-14 uczniów.

Warszawa. Lato w Mieście 2020. Zapisy już się zaczęły

8 czerwca rozpoczęły się zapisy i potrwają one do 14 czerwca. Rodzice, którzy chcieliby zgłosić swoje dziecko do programu powinni wysłać zgłoszenie na adres: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl. Jest możliwość samodzielnego wyboru turnusów oraz szkół wyjazdowych.

d1bc797

Zobacz także: "Anna Korycińska o zdalnym nauczaniu: Jest większa frekwencja niż normalnie na lekcjach"

Wyniki dotyczące zakwalifikowanych dzieci zostaną udostępnione 16 czerwca o godzinie 13.00.
W terminie 16 – 19 czerwca zainteresowani rodzice powinni złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat, dołączając wydruk karty kwalifikacyjnej z załącznikami.

Placówki dla dzieci w Warszawie będą czynne pięć dni w tygodniu w godzinach 7.00-8.00 do 16.00-17.00. Dzieci będą mogły korzystać tam z zajęć bezpłatnie. Opłacie w wysokości 10 złotych dziennie podlegać będą dwa posiłki, w tym jeden ciepły.

d1bc797

Warszawa. Lato w Mieście 2020. Nowe zasady wakacyjnej opieki nad dziećmi

Oprócz grup liczących maksymalnie 12-14 osób, do placówek nie mogą przychodzić dzieci przebywające na kwarantannie lub jeśli ktoś z rodziny się na niej znajduje. Podobnie uczniowie z podwyższoną temperaturą – powinny zostać w domu. W placówkach odbędzie się pomiar temperatury. Jeśli pracownik takiej placówki zauważy u dziecka katar, kichanie lub kaszel, uczeń taki nie zostanie przyjęty na zajęcia.

Dodatkowo rodzice i opiekunowie zostaną poproszeni o wypełnienie ankiety epidemiologicznej przed rozpoczęciem każdego z turnusów.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bc797

Podziel się opinią

Share
d1bc797
d1bc797