Trwa ładowanie...

Warszawa. Rusza akcja Lato w Mieście 2020. Znamy szczegóły

Rozpoczęły się dzisiaj zapisy na warszawską akcję "Lato w Mieście 2020". Program zajęć dostosowany został do obecnej sytuacji epidemiologicznej. Podajemy szczegóły programu i jak się do niego zapisać.

Warszawa. Rusza akcja Lato w Mieście 2020. Znamy szczegółyŹródło: Pixabay
d2xcun9
d2xcun9

"Ze względu na epidemię i obowiązujące ograniczenia będzie to edycja inna od pozostałych. Zapewnimy jednak maksimum bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. To nasz absolutny priorytet. Przygotowania trwały przez cały czas, ale bardzo długo czekaliśmy na informacje czy będzie można zorganizować półkolonie i na szczegółowe wytyczne sanitarne" – przekazała wiceprezydent stolicy, Renata Kaznowska.

Jak informuje warszawski ratusz w tym roku odbędzie się dziewięć jednotygodniowych turnusów w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych, gdzie zostało przygotowanych ponad 35 tysięcy miejsc. Ze względu na panującą sytuację, w grupie będzie mogło być maksymalnie 12-14 uczniów.

Warszawa. Lato w Mieście 2020. Zapisy już się zaczęły

8 czerwca rozpoczęły się zapisy i potrwają one do 14 czerwca. Rodzice, którzy chcieliby zgłosić swoje dziecko do programu powinni wysłać zgłoszenie na adres: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl. Jest możliwość samodzielnego wyboru turnusów oraz szkół wyjazdowych.

Zobacz także: "Anna Korycińska o zdalnym nauczaniu: Jest większa frekwencja niż normalnie na lekcjach"

Wyniki dotyczące zakwalifikowanych dzieci zostaną udostępnione 16 czerwca o godzinie 13.00.
W terminie 16 – 19 czerwca zainteresowani rodzice powinni złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat, dołączając wydruk karty kwalifikacyjnej z załącznikami.

d2xcun9

Placówki dla dzieci w Warszawie będą czynne pięć dni w tygodniu w godzinach 7.00-8.00 do 16.00-17.00. Dzieci będą mogły korzystać tam z zajęć bezpłatnie. Opłacie w wysokości 10 złotych dziennie podlegać będą dwa posiłki, w tym jeden ciepły.

Warszawa. Lato w Mieście 2020. Nowe zasady wakacyjnej opieki nad dziećmi

Oprócz grup liczących maksymalnie 12-14 osób, do placówek nie mogą przychodzić dzieci przebywające na kwarantannie lub jeśli ktoś z rodziny się na niej znajduje. Podobnie uczniowie z podwyższoną temperaturą – powinny zostać w domu. W placówkach odbędzie się pomiar temperatury. Jeśli pracownik takiej placówki zauważy u dziecka katar, kichanie lub kaszel, uczeń taki nie zostanie przyjęty na zajęcia.

Dodatkowo rodzice i opiekunowie zostaną poproszeni o wypełnienie ankiety epidemiologicznej przed rozpoczęciem każdego z turnusów.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xcun9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xcun9