Trwa ładowanie...
d3mcctf

Warszawa. Rusza "Droga na szóstkę". Znamy uczestników programu

Miasto uruchamia w tym roku nowatorski program "Droga na szóstkę". Celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w okolicy szkół podstawowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Ratusz ogłosił uczestników programu "Droga na szóstkę"
Warszawa. Ratusz ogłosił uczestników programu "Droga na szóstkę" (East News)
d3mcctf

"U podstaw "Drogi na szóstkę" leży dialog i współpraca. Wspólnie z dyrekcją i społecznością zainteresowanych szkół chcemy rozmawiać o bezpieczeństwie, analizować istniejące problemy i znajdować dla nich rozwiązania. Zaangażowani będą również nauczyciele oraz uczniowie, w miarę możliwości w obecnej sytuacji" – mówi prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski.

Warszawa. Pierwsza edycja "Drogi na szóstkę"

"Droga na szóstkę" to nowy, tegoroczny program, mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wspieranie aktywnej mobilności wśród najmłodszych. Za realizacją inicjatywy stoi Zarząd Dróg Miejskich, Biuro Polityki Mobilności i Transportu oraz urzędy dzielnicowe, które dostały już informacje o naborze do programu. Przy wyborze konkretnych lokalizacji, organizatorzy oceniają m.in. liczbę oraz rodzaj wypadków i kolizji w rejonie danej szkoły, jak również trudności związane z bezpieczeństwem opisane przez dyrekcję.

d3mcctf

"Stworzenie takiego programu to dla Warszawy naturalny dalszy krok stanowiący rozwinięcie dotychczasowych działań miasta. Wspólnie z dyrekcją i społecznością zainteresowanych szkół chcemy rozmawiać o bezpieczeństwie, analizować istniejące problemy i znajdować dla nich rozwiązania. Zaangażowani będą również nauczyciele oraz uczniowie, w miarę możliwości w obecnej sytuacji" – wyjaśnia Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Zobacz także: Tragedia w Warszawie. Nagranie momentu wypadku na S8

Jak podaje warszawski ratusz, udział w programie jest dobrowolny, natomiast zgłoszenia mogą przesyłać dyrektorzy szkół. Dotychczas zgłosiło się już blisko 30 placówek oświatowych. Do pierwszej edycji "Drogi na szóstkę" zostało wyłonionych 6 szkół. Realizatorzy inicjatywy odbyli już spotkanie z dyrekcją placówek.

d3mcctf

"Teraz przed nami audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego i funkcjonalności przestrzeni w rejonie szkół oraz ankiety dla uczniów i nauczycieli. Audyt zakończy się rekomendacjami dotyczącymi infrastruktury wokół szkoły, jak i na jej terenie. Efektem będą prace projektowe i wykonawcze, takie jak np.: przebudowa ulic, budowa sygnalizacji świetlnej, lub też inne zmiany organizacji ruchu" – informuje rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta, Karolina Gałecka.

Przetarg na wspomniany audyt został ogłoszony już w połowie lipca. Obecnie trwa analiza ofert.

Przedstawiamy listę placówek oświatowych, które wezmą udział w pierwszej edycji "Drogi na szóstkę":
- Szkoła Podstawowa nr 41, ul. Drewniana 8
- Szkoła Podstawowa nr 157, ul. Kazimierzowska 16
- Szkoła Podstawowa nr 175, ul. Trzech Budrysów 32
- Szkoła Podstawowa nr 221, ul. Żelazna 71 oraz ul. Ogrodowa 42/44
- Szkoła Podstawowa nr 323, ul. Hirszfelda 11
- Szkoła Podstawowa nr 373, ul. Angorska 2.

(fot. Urząd Miasta)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mcctf

Podziel się opinią

Share
d3mcctf
d3mcctf