Trwa ładowanie...

Warszawa. Rusza Warszawski Panel Klimatyczny

W stolicy odbędą się spotkania z ekspertami i dyskusje w ramach Warszawskiego Panelu Klimatycznego. Ratusz przewiduje co najmniej cztery spotkania. 

Panorama WarszawyPanorama WarszawyŹródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa
dm6r65l
dm6r65l

Jak informuje warszawski ratusz, głównym celem Warszawskiego Panelu Klimatycznego jest "wypracowanie przez mieszkańców rekomendacji w sprawie zwiększania efektywności energetycznej stolicy oraz udziału odnawialnych źródeł energii w zasilaniu miasta".

Mieszkańcy stolicy będą mieli okazję wziąć udział w dyskusji, natomiast na samym początku spotkania odbędą się przemówienia ekspertów oraz przedstawicieli ratusza. Miasto planuje zorganizować przynajmniej cztery takie spotkania zwieńczone rozmowami. Cała akcja ma rozpocząć się jeszcze tej jesieni i potrwa do końca czerwca 2021 roku. Ratusz nie podjął na razie ostatecznej decyzji co do formy spotkań, będzie ona zależeć od aktualnej sytuacji epidemiologicznej – w razie potrzeby rozmowy przeniosą się do sieci.

Warszawa. To pierwszy taki "panel obywatelski"

"Panel obywatelski jest szczególnym rodzajem udziału mieszkańców w samorządzie. Obok budżetu obywatelskiego, konsultacji społecznych czy lokalnych inicjatyw, jest to coraz popularniejsze narzędzie do współdecydowania o przyszłości miasta. Losowo wyłoniona grupa osób (z uwzględnieniem kryteriów demograficznych, takich jak wiek, płeć, miejsce zamieszkania i poziom wykształcenia) rozstrzyga - przy wsparciu ekspertów - dane zagadnienie z perspektywy dobra wspólnego danej społeczności oraz przekazuje urzędnikom rekomendacje przyjęte w drodze głosowania" – wyjaśnia Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka". "Trzaskowski powinien być odsunięty od władzy"

Miasto przewiduje, że spotkaniach udział weźmie minimum 80, a maksymalnie 100 osób.

dm6r65l

Panele będą organizowane przez trzy pozarządowe stowarzyszenia: Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia", Fundację Pole Dialogu, jak również Fundację Civis Polonus.

Przypominamy, że prezydent stolicy Rafał Trzaskowski obiecał ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w Warszawie o co najmniej 40 proc. do 2030 roku. Warszawa obecnie jest członkiem programu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju pod nazwą "Zielone Miasta".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dm6r65l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm6r65l