Trwa ładowanie...

Warszawa. Ścieki znów trafiają do Wisły?

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca zarzuca Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji, że dokonało zrzutu ścieków do Wisły. Na słowa Dacy zareagował już warszawski ratusz.

Warszawa. Ścieki znów trafiają do Wisły?Źródło: PAP, Fot: Leszek Wdowiński
d4105ts

Warszawa. Daca: "Miasto zrzuciło ścieki do Wisły"

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej nieopodal kolektora burzowego przy ulicy Farysa, prezes Wód Polskich Przemysław Daca stwierdził, że kolektorem w nocy płynęły ścieki komunalne. Jego zdaniem zanieczyszczenia, nie mieszcząc się w kolektorze, rozlały się po terenie zielonym należącym do obszaru Natura 2000

Daca przypomniał, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma pozwolenie na zrzuty ścieków do Wisły nie więcej niż 10 razy w roku. Zrzuty takie są jednak uzależnione od sprawnego działania przesyłu nieczystości do oczyszczalni "Czajka".

Warszawa. Ratusz zaprzecza doniesieniom Przemysława Dacy

Prezes Wód Polskich zaznaczył, że w okresie od 2013 do 2019 roku MPWiK dokonał 45 zrzutów, w ramach których do Wisły trafiło 5 260 960 metrów sześciennych ścieków, a liczba ta nie uwzględnia objętości ścieków, które trafiły do Wisły w wyniku sierpniowej awarii w "Czajce".

Zobacz też: Adam Bielan zaskakuje. "Fort Trump" było określeniem PR-owym

Przypomnijmy, że po tej awarii do najdłuższej rzeki w Polsce wylało się aż 3 642 809 metrów sześciennych nieoczyszczonych ścieków komunalnych.

d4105ts

Na słowa Przemysława Dacy szybko zareagowała Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. W twitterowym wpisie zaprzeczyła, by kolektor działał w sposób nieprawidłowy. Twierdzi, że rzekome ścieki to jedynie woda deszczowa zrzucana do Wisły podczas opadów o dużym natężeniu.

Źródło: TVN Warszawa

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4105ts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4105ts