Trwa ładowanie...

Warszawa. Sebastian Kaleta publikuje wyniki kontroli poselskiej w stołecznym ratuszu

Sebastian Kaleta podzielił się w mediach społecznościowych wynikami kontroli poselskiej w warszawskim ratuszy, której dokonał wraz z prezesem Ordo Iuris. Zdaniem wiceministra sprawiedliwości Warszawa finansowała testy na jakość narkotyków dla stołecznych klubów muzycznych.

Warszawa. Sebastian Kaleta publikuje wyniki kontroli poselskiej w stołecznym ratuszuŹródło: PAP
d3dybgj
d3dybgj

Sebastian Kaleta z PiS i prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski przeprowadzili kontrolę poselską w warszawskim ratuszu. Poseł PiS opublikował swoje wnioski również w mediach społecznościowych.

Warszawa. Sebastian Kaleta o "szokujących" wnioskach

Zdaniem Kalety w dokumentacji projektów realizowanych przez "organizacje LGBT" można dopatrzeć się szokujących informacji. Poseł zwrócił uwagę, że w programie jednej z organizacji był zakup testów narkotykowych, które rozdawane były na imprezach środowisk LGBT. "Te testy miały służyć temu, żeby osoby, które je otrzymają, sprawdziły, czy substancje w większości niedozwolone prawem, jak metamfetamina, kokaina, są "czyste"" - powiedział Kaleta na konferencji przed warszawskim ratuszem.

Wiceminister sprawiedliwości opublikował również tweeta mającego potwierdzać, że jego wnioski są zgodne z faktami przedstawionymi w dokumentacji. "Aby nie być gołosłownym. Na zdjęciu znajduje się informacja ze sprawozdania wskazująca na zakup i dystrybucję testów na JAKOŚĆ narkotyków, które są zażywane w warszawskich klubach. M. St. Warszawa nie zakwestionowało tego wydatku" - napisał poseł.

Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości dobitnie o sprawie Durczoka: ja bym siedział

Warszawa. Ordo Iuris chcę kontroli NIK w urzędzie miasta

Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski poinformował, że w wyniku kontroli stwierdzono rażące niedociągnięcia po stronie urzędu miasta. Podkreślił, że uchybienia nie dotyczą organizacji korzystających z miejskiego wsparcia. "Stwierdzone nieprawidłowości są rażącymi uchybieniami, ale po stronie urzędu miasta. I to należy podkreślić. Nie dotyczą samych organizacji społecznych, bo obejmują takie rzeczy jak brak sprawozdawczości z wydatkowania środków" - powiedział Kwaśniewski.

d3dybgj

Zdaniem Kwaśniewskiego Warszawa stała się polem eksperymentu ideologicznego, a miasto postanowiło ów eksperyment współfinansować. "Te działania, w mojej opinii, wykraczają poza to, co m.st. Warszawa powinna proponować warszawiakom, czyli pomoc w unikaniu zagrożeń dla życia i zdrowia, a nie pokrętne a wręcz podprogowe sugerowanie, że te zagrożenia wcale nie występują, a wręcz mogą prowadzić do przyjemności" - stwierdził prezes Ordo Iuris.

Źródło: wPolityce

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dybgj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dybgj