Trwa ładowanie...

Warszawa. Śniadanie wielkanocne pod drzwi

Warszawski ratusz razem z Fundacją Wolne Miejsce wyślą potrzebującym wielkanocną paczkę. "Nie możemy być razem przy wielkanocnym stole, ale niech nikomu z potrzebujących nie zabraknie świątecznych potraw" - mówi Rafał Trzaskowski.

Warszawa. Śniadanie wielkanocne pod drzwiŹródło: UM Warszawa
d2u98qr
d2u98qr

Wszytko wskazuje na to, że tegoroczne Święta Wielkanocne będą inne niż dotychczas Obecna sytuacja epidemiczna najprawdopodobniej zmusi do zostania podczas świąt w własnych domach. Warszawa przygotowuje się na tę ewentualność.

Wszyscy warszawiacy, którzy czują się samotni, są osobami starszymi lub przebywają pod kwarantanną, gdy wyrażą taką chęć, otrzymają wielkanocną paczkę. Za akcją "Śniadanie Wielkanocne z dostawą” stoją Fundacja Wolne Miejsce i warszawscy urzędnicy.

- W Warszawie zawsze możemy liczyć na wolontariuszy. Pomagają mieszkańcom w różnych sytuacjach. Jestem pewien, że obecnie osoby samotne także się na nich nie zawiodą. Nie możemy być razem przy wielkanocnym stole, ale niech nikomu z potrzebujących nie zabraknie świątecznych potraw – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Wierzę, że nowa formuła, dostarczania do domów osób samotnych, hermetycznie zapakowanego śniadania świątecznego, umożliwi nam nie tylko dotrzeć do nich z posiłkiem, ale też ze słowem otuchy" - mówi Mikołaj Rykowski, założyciel fundacji Wolne Miejsce.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Minister edukacji o wyborach prezydenckich w czasie pandemii

Warszawa. Dla potrzebującego i wolontariusza

Od 27 marca pod numerem 22 11 22 244 można zgłaszać chęć otrzymania wielkanocnej paczki, w której znajdą się świąteczne dania i upominki.

d2u98qr

Wolontariusze rozdadzą potrzebującym nawet kilka tysięcy świątecznych śniadań. Ochotnicy mogą zgłaszać się na stronie: www.ochotnicy.waw.pl lub lub wysłać maila na adres: warszawa@wolnemiejsce.pl

Wolontariusze będą pomagać przy:

• tworzeniu listy osób, do których chcemy dotrzeć,
• robieniu kartek świątecznych z życzeniami,
• kompletowaniu paczek świątecznych,
• dostarczaniu paczek pod wskazane adresy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2u98qr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u98qr