Trwa ładowanie...

Warszawa. Śnieg w stolicy. Na mosty i wiadukty wyruszyły posypywarki

We wtorek po południu w Warszawie spadł śnieg. Tuż przed godziną 15 na stołeczne mosty, wiadukty i strome ulice wyruszyły 42 posypywarki. O godz. 20.15 było ich już 170.
Share
Warszawa. Na strome ulice wyjechały posypywarki
Warszawa. Na strome ulice wyjechały posypywarkiŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d2gyo07

We wtorek po południu w Warszawie nasiliły się opady śniegu. Jest bardzo ślisko. W związku z warunkami pogodowymi o godz. 14:55 rozpoczęła się akcja służb oczyszczania miasta. - Posypywarki działają na warszawskich mostach, wiaduktach i ulicach takich jak Dolna, Belwederska czy Spacerowa. To w sumie 230 kilometrów dróg – poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta w komunikacie.

Od godz. 20.15 posypywarek było już 170. Odśnieżają w sumie 1 500 km stołecznych ulic.

ZOM przez całą dobę sprawdza stan nawierzchni ulic. Monitoruje aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. Służby zapewniają, że jeśli będzie taka potrzeba, zlecona zostanie kolejna akcja.

d2gyo07

Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada tylko za te warszawskie ulice, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe ulice oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic.

Zgodnie z prognozami pogody, w stolicy cały dzień ma być pochmurny. Przewidywane są opady śniegu. Będzie wiał wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, z kierunków południowych. Temperatura maksymalna wyniesie -2 stopnie Celsjusza.

Sahara zasypana śniegiem. Niewiarygodne nagranie z serca pustyni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gyo07

Podziel się opinią

Share
d2gyo07
d2gyo07