Trwa ładowanie...
d3wwm7z

Warszawa solidarna z Białorusią. Ratusz zapowiada pomoc

Warszawa angażuje się w pomoc Białorusinom. Miasto proponuje m.in. bezpłatne poradnictwo prawne, zawodowe oraz naukę języka polskiego i ułatwienia czynszowe.
Share
Warszawa. Miasto oferuje wsparcie dla Białorusinów
Warszawa. Miasto oferuje wsparcie dla BiałorusinówŹródło: East News
d3wwm7z

Ze względu na zaistniałą sytuację u wschodnich sąsiadów i możliwą falę przybywających do Warszawy Białorusinów, stolica uruchamia dodatkowe dla nich wsparcie.

Warszawa. Wsparcie dla Białorusinów

"Skontaktowaliśmy się z białoruskimi organizacjami i przedstawicielami inicjatyw obywatelskich wspierającymi ruchy opozycyjne na Białorusi. Rozmawiamy m.in. o dodatkowym wsparciu w zakresie ułatwień czynszowych, w tym dla Domu Białoruskiego" – poinformował Tomasz Kunert, zastępca rzecznika prasowego warszawskiego Urzędu Miasta.

d3wwm7z

Białorusini będą mogli skorzystać w Warszawie z pomocy adaptacyjnej, która zostanie udzielona im przez Biuro Współpracy Międzynarodowej. Ponadto miasto wraz z Centrum Wielokulturowym proponuje darmowe poradnictwo prawne, zawodowe oraz naukę języka polskiego. Obywatele Białorusi znajdą w Warszawie także wsparcie psychologiczne.

Zobacz także: Białoruś. Kolejne protesty na ulicach miast. Dramatyczne sceny

Warszawa. Podświetlony PKiN

Stolica już w dniu wyborów na Białorusi pokazała symboliczną solidarność – Pałac Kultury i Nauki został podświetlony w barwach tego kraju.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wwm7z

Podziel się opinią

Share
d3wwm7z
d3wwm7z