Trwa ładowanie...

Warszawa solidarna z dziećmi chorującymi na raka

Wrzesień jest uznawany za międzynarodowy miesiąc świadomości nowotworów u dzieci. Złoty jest kolorem przewodnim kampanii.

Warszawa solidarna z dziećmi chorującymi na rakaWarszawa solidarna z dziećmi chorującymi na rakaŹródło: East News
d3otd1t
d3otd1t

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia nowotwory są pierwszą przyczyną śmierci niemowląt . W państwach Unii Europejskiej każdego roku diagnozuje się 35 tysięcy nowych zachorowań na raka u dzieci. Natomiast z danych Europejskiej Wspólnoty Raka Wieku Dziecięcego wynika, że w krajach wspólnoty żyje blisko pół miliona osób, które miały raka w dzieciństwie.

Trzeba pamiętać o znacznych nierównościach w dostępie do opieki i wiedzy w Europie, powoduje to nawet do 20 proc. różnicy w przeżywalności dzieci w poszczególnych krajach europejskich.

Warszawa podświetli na złoto Pałac Kultury i Nauki

Warszawa chcąc okazać wsparcie zarówno dzieciom, u których zdiagnozowano raka, ich rodzinom, jak również młodym ludziom, którzy wygrali walkę z chorobą, podświetliła na złoto budynek Parlamentu Europejskiego.

d3otd1t

Jak zapowiada Urząd Miasta, w ramach solidarności teraz zostanie podświetlony na złoto Pałac Kultury i Nauki.

Jad pszczół leczy raka. Przełomowe odkrycie naukowców

"Wobec tej skali problemu, Parlament Europejski w ramach obecnej kadencji podejmie intensywne działania na rzecz stworzenia przepisów, które pomogą Europejczykom uzyskać równy dostęp do najskuteczniejszych leków i terapii, zwłaszcza w leczeniu dzieci. W tym celu, przy wsparciu sektora pediatrycznego, powstał Europejski Plan Walki z Rakiem i Obszar Misji Walki z Rakiem, który ma połączyć siły krajów członkowskich, aby zwiększyć liczbę wyzdrowień na nowotwór wśród dzieci i młodzieży. Jako kluczowe obszary w planie wskazano dostęp do leków przeciwnowotworowych i innowacyjnych terapii dla młodych pacjentów, najlepszą możliwą opiekę po leczeniu, ale równie istotną kwestią pozostaje również wsparcie psychologiczne i finansowe dla rodzin dzieci chorujących na nowotwór" – podała Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3otd1t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3otd1t