Trwa ładowanie...

Warszawa. Specjalny zespół zbada sprawę prywatyzacji sieci ciepłowniczej w stolicy

W Warszawie w ostatnich dniach doszło do kilku poważnych awarii ciepłowniczych. W weekend przy bardzo niskich temperaturach panujących na zewnątrz, ponad 60 budynków było pozbawionych ciepła. Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba w czasie wtorkowej konferencji prasowej poinformował o powołaniu zespołu, który zbada sprawę reprywatyzacji sieci ciepłowniczej.
Share
Warszawa. Jacek Ozdoba podczas konferencji prasowej
Warszawa. Jacek Ozdoba podczas konferencji prasowejŹródło: Twitter
d4mma0i

W związku z kolejną w ostatnim czasie awarią ogrzewania w stolicy, we wtorek 19 stycznia odbyła się konferencja prasowa wiceministra klimatu i środowiska Jacka Ozdoby. Spotkanie dotyczyło powołania roboczego zespołu do spraw prywatyzacji sieci ciepłowniczej w Warszawie.

Prywatyzacja warszawskiej sieci ciepłowniczej miała miejsce w 2011 roku, wówczas została ona oddana w ręce prywatnej firmy z Francji Veolii. Jak zaznaczył podczas konferencji Jacek Ozdoba, decyzja ta została podjęta bez wcześniejszego referendum i poznania zdania mieszkańców stolicy.

- My uważamy, że po tylu latach warszawiakom należy się odpowiedź czy ta prywatyzacja, w mojej ocenie jeden z największych skandali warszawskiej Platformy Obywatelskiej, z punktu widzenia już wielu lat, była opłacalna – oznajmił wiceminister klimatu i środowiska.

d4mma0i

Znów zgrzyt w koalicji. Jacek Ozdoba: nie zgodzę się z posłem Michałem Wypijem

Do zbadania tej sprawy został powołany przez Jacka Ozdobę specjalny zespół, który przyjrzy się także nakładom finansowym, które realizuje prywatny, francuski podmiot.

Warszawa. "Prywatyzacja była wynikiem braku pieniędzy na Euro 2012"

W czasie konferencji Ozdoba przekazał, że jeden z przedstawicieli PO sam przyznał, że prywatyzacja w roku 2011 była wynikiem braku pieniędzy na Euro 2012. Informacje zawierające wypowiedź radnego Pawła Lecha na ten temat chwilę po konferencji wiceminister klimatu zamieścił w mediach społecznościowych.

Do pracy w komisji powołanej w celu zbadania prywatyzacji sieci ciepłowniczej Ozdoba zaprosił m.in. byłą prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz oraz obecnie sprawującego tę funkcję Rafała Trzaskowskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mma0i

Podziel się opinią

Share
d4mma0i
d4mma0i