Trwa ładowanie...

Warszawa sprzedaje samochody po 2 tys. zł. To "stare, wysłużone pojazdy"

Zarząd Dróg Miejskich chce pozbyć się trzech aut.

Share
Warszawa sprzedaje samochody po 2 tys. zł. To "stare, wysłużone pojazdy"
d3ugfoz

Jeszcze do końca lipca można kupić od Warszawy "stare, wysłużone pojazdy". Zarząd Dróg Miejskich chce pozbyć się trzech aut Daewoo Matiz i trzech Daewoo Lanos. Cena wywoławcza to nawet 2 tys. zł brutto.

"Kolejna szansa na zakup samochodów służbowych, które przez lata służyły nam do patrolowania dróg. Stare, wysłużone pojazdy zastępujemy nowymi, które pozwolą nam przez kolejne lata skutecznie dbać o infrastrukturę drogową” – informuje warszawski ZDM, ogłaszając przetarg na sześć samochodów.

Do kupienia są trzy auta marki Daewoo Matiz z 2005 roku, których cena wywoławcza waha się od 3200 do 3600 zł brutto oraz trzy Daewoo Lanos z 2004 i 2005 roku (cena wywoławcza 2000 zł brutto).
REKLAMA

d3ugfoz

Termin składania ofert upływa 31 lipca o godz. 12.00. Wcześniej można oczywiście obejrzeć samochody na terenie magazynu ZDM przy ul. Gołdapskiej 7. Warunkiem jest wcześniejsze uzgodnienie wizyty.

Trzy Matizy i trzy Lanosy to auta, na które rok wcześniej nie znalazł się chętny. ZDM bowiem już 1 czerwca 2016 r. ogłosił przetarg na sprzedaż starych samochodów ze swojej floty.

Jakie auta można kupić?

Do sprzedania było wówczas 13 pojazdów, w tym siedem aut Daewoo Matiz z 2005 roku, których cena wywoławcza wahała się od 2800 do 4100 zł brutto; Renault Laguna z 1999 roku (cena wywoławcza 1300 zł brutto); Daewoo Lanos z 2000 roku (cena wywoławcza 1900 zł brutto) i Skoda Felicja z 2001 roku (cena wywoławcza 1200 zł brutto).

Na sprzedaż zostały wystawione też trzy Fiaty Panda z 2005 roku po kolizjach drogowych - ich cena wywoławcza wahała się od 1350 do 2600 zł brutto - oraz przyczepa ZPC Świdnik za 400 zł.

d3ugfoz

"Samochody służbowe to jedno z podstawowych narzędzi naszej pracy. Aby inspektorzy odpowiedzialni za drogi, oświetlenie czy sygnalizacje mogli skutecznie wykonywać swoją pracę na tak rozległym terenie jak Warszawa, potrzebują niezawodnych i jednocześnie ekonomicznych pojazdów. Dlatego stare auta sukcesywnie zastępujemy nowymi, bardziej ekonomicznymi i emitującymi mniej zanieczyszczeń” – pisze warszawski ZDM w komunikacie.

W ubiegłym roku w ramach pilotażu Warszawa kupiła dwa samochody elektryczne, które zastąpiły stare pojazdy. Niewykluczone, że we flocie ZDM pojawią się kolejne auta na prąd.

źródło: WP Finanse* *

d3ugfoz

Podziel się opinią

Share
d3ugfoz
d3ugfoz