Trwa ładowanie...

Warszawa stawia na sport. "Modernizacje basenów i stoku na Szczęśliwicach"

Radni dokonali wczoraj istotnych zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Warszawa stawia na sport. "Modernizacje basenów i stoku na Szczęśliwicach"
d2zb7qb
d2zb7qb

Najważniejsze decyzje dotyczą modernizacji obiektów przy: Namysłowskiej, Górczewskiej oraz Inflanckiej. Swoje dotychczasowe oblicze zmieni też stok narciarski na Szczęśliwicach. W przypadku basenu na Pradze-Północ wyremontowany zostanie główny budynek pływalni oraz baseny zewnętrzne. Teren wokół samego ośrodka również będzie na nowo zagospodarowany. Ta inwestycja jest stosunkowo kosztowna w odniesieniu do pozostałych, gdyż radni na tel cel zapisali aż 25 mln zł.

Jeśli chodzi o zespół basenów na Moczydle, to za prawie 2,5 mln zł ma powstać system nowoczesnego uzdatniania wody, który zwiększy m.in. parametry jej jakości. Przy Inflanckiej z kolei zostanie stworzona powłoka membranowa hali w technologii o dużej wytrzymałości. W planach jest też wymiana systemu wentylacji oraz modernizacja śluz wejściowych.

Moczydło, Inflancka i Namysłowska - trzy stołeczne baseny przejdą modernizację

— Agnieszka Kłąb (@AgaKlab)

d2zb7qb

W przypadku stoku narciarskiego na Szczęśliwicach, zmiany będą dotyczyły zagospodarowania piętra oraz modernizacji części budynku. Chodzi np. o odświeżenie elewacji i dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wśród innych inwestycji znajdą się też np. remont boiska bocznego i hali basenowej w ośrodku Polonia. W WPF zabezpieczona jest również kwota 30 milionów złotych na realizację programu przyjaznej przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców.

d2zb7qb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zb7qb