Trwa ładowanie...

Świąteczna iluminacja Warszawa 2019. Ulice przygotowują się na Święta. Pierwszy pokaz 7 grudnia 2019

Warszawa już przygotowuje się do zimy i nadchodzących Świąt. I tym razem nie chodzi o drogowców czy sól do posypywania chodników, ale o świąteczną iluminację.
Share
Warszawa, ulica Nowy Świat podczas inauguracji świątecznej iluminacji w ubiegłym roku
Warszawa, ulica Nowy Świat podczas inauguracji świątecznej iluminacji w ubiegłym rokuŹródło: East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
dc6b8zp

Listopad jeszcze na dobre się nie zaczął, a my dopiero przestrajamy się na czas zimowy i przyzwyczajamy do szybko zapadającej ciemności. Tymczasem warszawski ratusz już myśli o grudniu i zbliżających się Świętach.

Warszawa przed Bożym Narodzeniem zaprasza mieszkańców i odwiedzających ją turystów do spacerów i podziwiania świątecznej iluminacji. Jej pierwsze elementy pojawiły się na stołecznych ulicach w poniedziałek.

"Za oknem szaro i ponuro, więc myślimy jak rozświetlić Wam Warszawę. Już ruszył montaż iluminacji świątecznej, która rozbłyśnie 7 grudnia. Macie swoje ulubione dekoracje?" - pytają pracownicy urzędu na Facebooku.

Tradycyjnie już kolorowe światła, bajkowe dekoracje, iskrzące się bombki i prezenty tak duże, że można wejść do ich środka, pojawią się na najpopularniejszych trasach spacerowych.

dc6b8zp

Mieszkańcy Warszawy i odwiedzający stolicę będą mogli poczuć świąteczną, uroczystą atmosferę m.in. wzdłuż Traktu Królewskiego, na Starówce czy w Łazienkach Królewskich.

Źródło: Urząd Miasta w Warszawie

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nastolatek nie przyjął opłatka, przyjechała policja. Odmienne reakcje polityków

dc6b8zp

Podziel się opinią

Share
dc6b8zp
dc6b8zp