Trwa ładowanie...
drr6p6b

Warszawa. Strajk Lufthansy odczują polscy pasażerowie, Lotnisko Chopina odwołuje loty

Strajk pracowników Lufthansy rozpoczął się o północy, ze środy na czwartek. Akcja potrwa 48 godzin, odwołanych zostało niemal 2 tysiące połączeń. A to oznacza problemy także dla podróżujących do i z Warszawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Z powodu strajku pracowników Lufthansy odwołano loty także z lotniska Chopina. Na zdjęciu: samoloty Lufthansy na lotnisku we Frankfurcie
Warszawa. Z powodu strajku pracowników Lufthansy odwołano loty także z lotniska Chopina. Na zdjęciu: samoloty Lufthansy na lotnisku we Frankfurcie (East News, Fot: AP News)
drr6p6b

W czwartek nie odleciał poranny samolot z lotniska Chopina w Warszawie do Frankfurtu. Anulowano także lot wieczorny, który jest zaplanowany na 19:00. Oznacza to także unieważnienie połączeń z Frankfurtu do Warszawy (przyloty z Niemiec zwykle odbywają się o godz. 8:35 i 18:15).

Problemy mogą też mieć w czwartek i piątek pasażerowie, którzy wybrali rejsy między Warszawą i Monachium. Żaden z lotów między tymi miastami nie odbędzie się.

Dwudniowy strajk pracowników Lufthansy w sumie odczuje prawie 180 tys. pracowników. Protest personelu ogłosił związek zawodowy "Ufo". Jego członkowie domagają się podwyżek dla 21 tys. pracowników.

Związkowcy odrzucili propozycję porozumienia złożoną przez Lufthansę i zagrozili rozszerzeniem strajku także na inne linie z grupy Lufthansy, m.in. niskokosztowe linie Eurowings.

drr6p6b

Tymczasem Lufthansa nie uznaje związku zawodowego "Ufo". Zwróciła się z wnioskiem do sądu o uznanie organizacji za taką, która nie ma prawa zawierania umów zbiorowych.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz: Tajemnicze wyznanie Joanny Lichockiej ws. Krystyny Pawłowicz

drr6p6b

Podziel się opinią

Share

drr6p6b

drr6p6b