Trwa ładowanie...

Warszawa. Sue Ryder rozwija ideę charity shopów. Tym razem w nietypowym miejscu

Szósty sklep charytatywny Fundacji Sue Ryder powstał w stolicy. Działać będzie w galerii handlowej Arkadia. To nowość, ale ten krok mocno wspiera trend zero waste. Coraz więcej osób rozumie, że takie placówki nie tylko wspierają działalność charytatywną, ale również służą środowisku.

Warszawa. Drugi obieg rzeczy to sposób na konsumpcyjne szaleństwo. W galerii handlowej Arkadia pojawił się pierwszy sklep, w którym można kupić rzeczy z drugiej ręki i wesprzeć ideę dobroczynnościWarszawa. Drugi obieg rzeczy to sposób na konsumpcyjne szaleństwo. W galerii handlowej Arkadia pojawił się pierwszy sklep, w którym można kupić rzeczy z drugiej ręki i wesprzeć ideę dobroczynności
d3i8fkb
d3i8fkb

Niewiele jest w stolicy sklepów z używanymi rzeczami, realizujących ideę dobroczynności. Choć wiele podmiotów prowadzi częste zbiórki na kolejnych osiedlach, sklepów, second handów, które służyć mogą docelowo wsparciu działalności charytatywnej jest naprawdę niewiele.

Tymczasem inaczej jest w Wielkiej Brytanii. Tam "charyciaki" działają na rzecz konkretnych podmiotów, więc klienci wiedzą, że ich pieniądze trafią bezpośrednio do fundacji wspierających konkretne grupy - dzieci, bezdomne zwierzęta, osoby chore. Często w sklepach sprzedają osoby dorosłe, które są podopiecznymi tych organizacji.

Łatwiej się wybrać na zakupy w sklepie z używanymi rzeczami, gdy się wie, że przy okazji wspiera się dobroczynność. Dlatego sklepy Sue Rider, działające już przy ul. Bagatela, na Stępińskiej, na Mickiewicza, Wolskiej w al. Zjednoczenia są nie tylko chętnie odwiedzane przez sympatyków lumpeksów, ale też zasilane w nowy towar przez osoby, które przy okazji porządkowania garderoby, szaf, półek lubią zrobić coś dobrego dla świata.

d3i8fkb

Warszawa. Sue Ryder rozwija ideę charity shopów. Tym razem w nietypowym miejscu

W sklepach Sue Rider można więc znaleźć pełen asortyment towarów - odzież, biżuterię, książki, płyty, filmy, zabawki, elementy wyposażenia wnętrz, meble, sprzęt kuchenny, sportowy, dziecięce wózki, rowery, a nawet AGD. W zasadzie wszystko.

Taką właśnie ofertę ma zaproponowania najnowszy sklep fundacji, otwarty w Arkadii, pierwszy w takim otoczeniu. Ceny są bardzo przystępne. - Chcemy ułatwiać niesienie pomocy oraz przyczyniać się do ochrony środowiska. Dzięki hojności darczyńców i zakupom naszych klientów możemy pomagać innym i odpowiadać na bieżące potrzeby podopiecznych Fundacji. Pomagamy hospicjom, domom pomocy, budujemy Centrum Aktywności Międzypokoleniowej - mówi Agnieszka Brzóska, dyrektorka Fundacji Sue Ryder.

Sensacja archeologiczna w kościele w Krasnymstawie. Przypadkowe odkrycie z XVIII w.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3i8fkb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i8fkb