Trwa ładowanie...

Warszawa. Świątynia Opatrzności Bożej. Tu odbędzie się beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego

Termin beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej wyznaczył w kwietniu papież Franciszek. W niedzielę polski Kościół ogłosił miejsce, w którym 12 września odbędą się główne obchody uroczystości związanych z beatyfikacją.

Share
Warszawa, 06.06.2021. Biskup pomocniczy tarnowski Wiesław Lechowicz podczas mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w niedzielę ogłosił miejsce beatyfikacji nowych świętych. W Kościele w Polsce obchodzone jest dziś XIV Święto Dziękczynienia pod hasłem "Zawierzamy Opatrzności naszych świętych. trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych". (jm) PAP/Leszek Szymański
Warszawa, 06.06.2021. Biskup pomocniczy tarnowski Wiesław Lechowicz podczas mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w niedzielę ogłosił miejsce beatyfikacji nowych świętych. W Kościele w Polsce obchodzone jest dziś XIV Święto Dziękczynienia pod hasłem "Zawierzamy Opatrzności naszych świętych. trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych". (jm) PAP/Leszek SzymańskiŹródło: PAP, Fot: PAP/Leszek Szymański
djwq0k8

Biskup Wiesław Lechowicz podczas mszy świętej odprawianej w niedziele w świątyni na Wilanowie poinformował wiernych, że właśnie tu odbędą się ważne uroczystości beatyfikacyjne. Dla polskiego Kościoła będzie to wyjątkowe święto.

Kardynał Wyszyński, arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski oraz prymas Polski, jest jedną z ważniejszych postaci dla polskich katolików. Był obrońcą praw człowieka, inicjował znaczące akcje duszpasterskie - Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego czy Wielkiej Nowenny Tysiąclecia.

djwq0k8

Był inwigilowany przez służby bezpieczeństwa Polski Ludowej, umieszczony w miejscu odosobnienia przez władze komunistyczne PRL. Dialog, podjęty przez niego z rządem, pozwolił Kościołowi na swobodniejsze działanie.

Warszawa. Świątynia Opatrzności Bożej. Tu odbędzie się beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego

Matka Róża Czacka, która będzie beatyfikowana w tym samym dniu w Świątyni Opatrzności Bożej, to założycielka Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi. W 1922 roku, dzięki otrzymanej darowiźnie kilku mórg ziemi w Laskach, matka Elżbieta rozpoczęła budowę zakładu dla niewidomych, z czasem tworząc tu nowoczesny, działający do dziś ośrodek dający przygotowanie do życia osobom niewidomym. Zmarła w 1961 roku zakonnica po 60 latach od śmierci zostanie uznana za świętą.

Nowi święci w polskim Kościele od dawna cieszą się ogromnym kultem wiernych. Beatyfikacja w Świątyni Opatrzności Bożej 12 września będzie uroczystością, która zgromadzi rzesze pielgrzymów.

Zimne poty po szczepieniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djwq0k8

Podziel się opinią

Share
djwq0k8
djwq0k8