Trwa ładowanie...
d4baq0k

Warszawa. Co z fajerwerkami na Sylwestra 2019?

W Sylwestra 2019 Warszawa znów nie strzela. Rafał Trzaskowski podjął decyzję o braku fajerwerków na głównej imprezie. Osoby wrażliwe i czworonogi odetchną z ulgą na pożegnanie 2019 roku. Co pojawi się na zabawie zamiast sztucznych ogni?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sylwester 2019. Impreza w Warszawie znów bez fajerwerków. Rafał Trzaskowski podjął decyzję.
Sylwester 2019. Impreza w Warszawie znów bez fajerwerków. Rafał Trzaskowski podjął decyzję. (iStock.com, Fot: Tokarsky)
d4baq0k

Sylwester 2019. Warszawa znów bez fajerwerków

Impreza sylwestrowa w Warszawie po raz kolejny odbędzie się bez fajerwerków. Zabawa na Placu Bankowym będzie pozbawiona sztucznych ogni, dopóki stolicą będzie rządził Rafał Trzaskowski. Prezydent stolicy chce, by obchody końca starego roku i powitania nowego roku były spokojniejsze.

Władze Warszawy odpowiadają na apele wielu warszawiaków. Już w 2018 roku aktywiści miejscy nawoływali, by przez wycofanie petard z oficjalnej imprezy ograniczyć zanieczyszczenie powietrza. Brak fajerwerków ma także zapewnić spokój osobom wrażliwym i czworonogom, które boją się wystrzałów i wybuchów.

d4baq0k

Choć 31 grudnia i tak wiele petard znajdzie się w powietrzu, bo tego dnia na ich odpalanie nie trzeba pozwolenia, do żadnej z nich nie przyłoży ręki Rafał Trzaskowski.

Sylwester 2019 w Warszawie. Co zamiast sztucznych ogni?

Informacje o Sylwestrze 2019 w Warszawie są na razie dość skąpe. Urząd Miasta podaje, że współorganizatorem będzie telewizja TVN, a cała zabawa będzie trwała około 5 godzin. Zabrzmią największe światowe i polskie hity, a oprócz wokalistów i zespołów muzycznych wystąpią wybitni tancerze.

Na Sylwestra 2019 w Warszawie scena o wymiarach 40 na 24 metry stanie na południowej stronie placu Bankowego. Dobudowane do niej dwa 15-metrowe wybiegi pozwolą na bliższy kontakt artystów z uczestnikami zabawy.

W zastępstwie fajerwerków odbędzie się pokaz iluminacji z użyciem ekranów ledowych, projektorów i laserów. Zwierzęta Warszawy będą mniej narażone na szok dźwiękowy. Prace nad budową sceny zaczną się już 6 grudnia. Szczegółowe informacje Urząd Miasta ma podać w późniejszym terminie.

d4baq0k

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Bielan oburzony słowami Gasiuk-Pihowicz: żeby być na jej poziomie, musiałbym ją porównać do Hitlera

d4baq0k

Podziel się opinią

Share

d4baq0k

d4baq0k