Trwa ładowanie...
d2kc22t

Warszawa. Szpital Bielański zaleca wstrzymanie aborcji

Po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego dyrekcja warszawskiego Szpitala Bielańskiego zaleca lekarzom, aby nie wykonywali zabiegów aborcji w przypadku wad stwierdzonych u nienarodzonego dziecka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa.Szpital Bielański zaleca wstrzymanie aborcji
Warszawa.Szpital Bielański zaleca wstrzymanie aborcji (Pixabay)
d2kc22t

Pismo do lekarza, który kieruje oddziałem ginekologii i położnictwa w Szpitalu Bielańskim w Warszawie, zalecające wstrzymanie zabiegów przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu, zostało skierowane już w piątek 23 października. Treść listu od dyrekcji placówki została opublikowana przez Radio TOK FM.

"W związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego zwracam się do Pana Profesora o niewykonywanie w ramach działalności leczniczej i terapeutycznej w Klinice Ginekologii i Położnictwa aborcji w przypadku ciężkich wad płodu (…)" – czytamy.

Warszawa. Zaostrzenie przepisów aborcyjnych. Masowe protesty

Przypominamy, że w czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny uznał aborcję eugeniczną w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, niezgodną z konstytucją. Chodzi tutaj m.in. o przerwanie ciąży w momencie wykrycia zespołu Downa u dziecka, co do tej pory było w Polsce legalne.

d2kc22t

Protest w Warszawie. Fala sprzeciwu po decyzji TK ws. aborcji

Od czwartku w wielu miastach Polski, w tym także w Warszawie, trwają protesty przeciwników zaostrzania przepisów prawa aborcyjnego.

Na niedzielę 25 października została zaplanowana masowa akcja sabotażu kościołów. Jak informowaliśmy, w stolicy w niedzielny poranek doszło do dewastacji wielu świątyń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kc22t

Podziel się opinią

Share
d2kc22t
d2kc22t