Trwa ładowanie...
dh20ngb

Warszawa. Teatr Ateneum otworzył nową scenę, na razie wirtualnie

Nowa scena Teatru Ateneum miała zostać otwarta dla publiczności 27 marca w święto teatru. Przez pandemię koronawirusa prezentacja sceny 20 miała miejsce na... Facebooku. Dzień teatru świętuje tez Opera Narodowa. We wtorek o 19 przeprowadzi transmisję spektaklu "Carmen".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Nowa scena Teatru Ateneum.
Warszawa. Nowa scena Teatru Ateneum. (UM Warszawa)
dh20ngb

Nowa scena Teatru Ateneum miała zostać otwarta 27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru. Przez pandemię koronawirusa nie było to możliwe stacjonarnie. Dlatego Teatr Ateneum zaprezentował nową scenę wirtualnie.

Na filmie opublikowanym na Facebooku widać, że scena 20 oparta jest na kontraście pomiędzy rudymi, oświetlonymi ciepłym światłem krzesłami, a czernią schodów i ścian. Scena pomieści 222 osoby.

Miejsce będzie służyć nie tylko aktorom Teatru Ateneum. Z powodzeniem zamieni się w salę kinową lub koncertową.

dh20ngb

Zobacz też: Emilian Kamiński: To dla nas bardzo poważny egzamin, jak przetrwać

Budowa trwała ponad 10 miesięcy. To największa inwestycja teatru w ostatnich latach, która w całości została sfinansowana z budżetu miasta.

Na razie nowe miejsce na teatralnej mapie Warszawy można podziwiać wirtualnie. Na termin oficjalnego otwarcia sceny trzeba będzie jeszcze poczekać.

Warszawa. Opera Narodowa online

We wtorek o godzinie 19 Opera Narodowa przeprowadzi transmisję spektaklu "Carmen". "Zostań w domu, ale wpuść do niego operę i balet" - apelują organizatorzy. Wydarzeniem na Facebooku zainteresowane są 34 tysiące osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb