Trwa ładowanie...

Warszawa to najdynamiczniej rozwijające się polskie miasto!

Inwestycje liczone na mieszkańca wyniosły w ubiegłym roku aż 3,8 tys. zł !

Share
Warszawa to najdynamiczniej rozwijające się polskie miasto!
d2m3d8g

Warszawa to najdynamiczniej rozwijające się polskie miasto - tak wynika z rankingu Politechniki Warszawskiej, o którym czytamy w serwisie PAP . Z rankingu widać, że maleją dochody własne gmin i miast, a także liczba osób pracujących na tysiąc mieszkańców - powiedział serwisowi prof. Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej Eugeniusz Sobczak. Powstaje natomiast coraz więcej małych firm. Może mieć to związek z tym, że pracodawcy wolą zatrudniać osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą.

Ranking najdynamiczniej rozwijających się w Polsce gmin i miast został przygotowany przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundację Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska". Bada on innowacyjność, dynamikę rozwoju gmin i miast, a także zatrudnienie.

W ub.r. na projekty rozwojowe w stolicy przypadło na jednego mieszkańca 3,8 tys. zł. Chodzi o inwestycje m.in. wodno-kanalizacyjne, w budowę dróg, oczyszczalni ścieków, przedszkoli, szkół i szpitali. W ostatnim dziesięcioleciu w Warszawie przybyło ponad 40 firm na tysiąc mieszkańców. 74 proc. dochodów Warszawy to dochody własne. Za Warszawą znajduje się Gdańsk i Poznań. Wydatki na inwestycje w tych miastach wynoszą odpowiednio: 3 tys. zł i 2,7 tys. zł na jednego mieszkańca.

d2m3d8g

Obecna podczas prezentacji Raportu prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz cieszyła się, przegoniliśmy Gdańsk, Poznań i Sopot. Dodała też, że "głównym motorem inwestycji w stolicy były fundusze unijne". Wśród planów inwestycyjnych wymieniła kontynuację budowy drugiej linii metra oraz obwodnic.

d2m3d8g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m3d8g
d2m3d8g