Trwa ładowanie...

Warszawa. Trwa budowa nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej

U stóp Pałacu Kultury i Nauki, na Placu Defilad trwają prace nad budową nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Budynek ma zostać oddany do użytku w 2022 roku.

Warszawa. Trwa budowa nowej siedziby Muzeum Sztuki NowoczesnejŹródło: UM Warszawa
dgzqizq
dgzqizq

Budowa nowego gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej to prawdziwe wyzwanie dla pracujących przy niej inżynierów. Tunele metra od płyty dennej podziemnego poziomu powstającego budynku, dzieli zaledwie 2,5 metra, trzeba więc zadbać, by obciążenie generowane przez budynek rozchodziło się równomiernie po ścianach metra, co zapewni bezpieczeństwo obu konstrukcjom. Podziemne kondygnacje muzeum będą miały powierzchnię 5330m kwadratowych.

Warszawa inwestuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Za projekt budynku odpowiada nowojorska firma architektoniczna Thomas Phifer, która w swoim portfolio ma projekty m.in. Muzeum Szkła w Nowym Jorku, czy Muzeum Sztuki w Północnej Karolinie. Warszawskie muzeum ma zostać oddane do użytku w 2022 roku, a jego całkowita powierzchnia będzie wynosić 19 788 metrów kwadratowych.

Gmach będzie miał 3 pietra nad ziemią i 2 podziemne. Na parterze budynku mają znaleźć się obszary wejściowe, przestrzeń edukacyjno-wykładowa, kawiarnie i audytorium. Pierwsze i Trzecie piętro przeznaczone będzie na powierzchnie wystawowe. Administracja muzeum będzie mieścić się w biurach na piętrze drugim. W pomieszczeniach podziemnych znajdzie się 150 osobowe kino, pracownie konserwatorów, sale wykładowe oraz pomieszczenia techniczne m. in. przechowalnia dzieł sztuki.

Wartość umowy na zbudowanie tego imponującego budynku do 417 mln złotych.

dgzqizq

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgzqizq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgzqizq