Trwa ładowanie...
d4ju9h1

Warszawa. Trwa budowa nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej

U stóp Pałacu Kultury i Nauki, na Placu Defilad trwają prace nad budową nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Budynek ma zostać oddany do użytku w 2022 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Projekt Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie
Projekt Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie (UM Warszawa)
d4ju9h1

Budowa nowego gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej to prawdziwe wyzwanie dla pracujących przy niej inżynierów. Tunele metra od płyty dennej podziemnego poziomu powstającego budynku, dzieli zaledwie 2,5 metra, trzeba więc zadbać, by obciążenie generowane przez budynek rozchodziło się równomiernie po ścianach metra, co zapewni bezpieczeństwo obu konstrukcjom. Podziemne kondygnacje muzeum będą miały powierzchnię 5330m kwadratowych.

Warszawa inwestuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Za projekt budynku odpowiada nowojorska firma architektoniczna Thomas Phifer, która w swoim portfolio ma projekty m.in. Muzeum Szkła w Nowym Jorku, czy Muzeum Sztuki w Północnej Karolinie. Warszawskie muzeum ma zostać oddane do użytku w 2022 roku, a jego całkowita powierzchnia będzie wynosić 19 788 metrów kwadratowych.

d4ju9h1

Gmach będzie miał 3 pietra nad ziemią i 2 podziemne. Na parterze budynku mają znaleźć się obszary wejściowe, przestrzeń edukacyjno-wykładowa, kawiarnie i audytorium. Pierwsze i Trzecie piętro przeznaczone będzie na powierzchnie wystawowe. Administracja muzeum będzie mieścić się w biurach na piętrze drugim. W pomieszczeniach podziemnych znajdzie się 150 osobowe kino, pracownie konserwatorów, sale wykładowe oraz pomieszczenia techniczne m. in. przechowalnia dzieł sztuki.

Wartość umowy na zbudowanie tego imponującego budynku do 417 mln złotych.

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ju9h1

Podziel się opinią

Share

d4ju9h1

d4ju9h1