Trwa ładowanie...

Warszawa. Trwa walka z nielegalnymi reklamami. Tylko w lipcu ZDM usunął ich 100

Reklamy i ich estetyka w przestrzeni publicznej są kwestią dyskusyjną. Zarząd Dróg Miejskich prowadzi akcję usuwania nielegalnych nośników. Szczegóły w artykule.

Warszawa. Trwa walka z nielegalnymi reklamami. Tylko w lipcu ZDM usunął ich 100
dtj8u8s
dtj8u8s

Wszechobecne reklamy psują estetykę i szpecą, a dodatkowo bywają także niemałym zagrożeniem – zasłaniając widoczność kierowcom. Jak się okazuje wiele z tych reklam zostało umieszczonych na ulicach nielegalnie. Zarząd Dróg Miejskich regularnie kontroluje przydrożne banery. Przez lipiec zniknęło ze stolicy blisko 100 nielegalnie ustawionych reklam.

"Łącznie skontrolowaliśmy 231 reklam. W wyniku tych działań zostało usuniętych 100 nośników, umieszczonych w pasie drogowym bez zgody zarządcy drogi. Wszczęto też 113 postępowań administracyjnych zmierzających do ukarania właścicieli nielegalnych nośników oraz wydano 114 decyzji administracyjnych nakładających kary" – podają drogowcy.

Prowadzone przez ZDM kontrole wynikają często z działań samych mieszkańców stolicy, którzy interweniują w spawie zasłaniania miasta przez nośniki "krzyczące" o nowych promocjach, cenach czy usługach.

Zobacz także: Spot reklamowy PGE Ekstraligi - Najlepszej Żużlowej Ligi Świata

Warszawa. Jak i gdzie interweniować w sprawie reklam?

Najskuteczniejszym sposobem zgłoszenia reklamy jest wykonanie telefonu do Miejskiego Centrum Kontaktu. Dostępny numer to: 19115.

dtj8u8s

"Nielegalne nośniki, które zostały usunięte, trafiają do naszego magazynu. Tam czekają na właściciela. Jako ZDM kierujemy do niego prośbę o odbiór. Naliczamy też koszty usunięcia, transportu i przechowywania, które właściciel musi pokryć. Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane" – dodaje Zarząd Dróg Miejskich.

(fot. Zarząd Dróg Miejskich)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtj8u8s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtj8u8s