Trwa ładowanie...
dbs22cv

Warszawa. Ulica Lecha Kaczyńskiego w stolicy. Radny KO odrzucił pomysł

Na wniosek radnego KO Jarosława Szostakowskiego, planowany od dłużnego czasu przez PiS, projekt zmiany nazwy al. Armii Ludowej na ulicę Lecha Kaczyńskiego, został odrzucony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Czy ulica Lecha Kaczyńskiego nie wróci jednak do stolicy?
Warszawa. Czy ulica Lecha Kaczyńskiego nie wróci jednak do stolicy? (PAP)
dbs22cv

Podczas sesji Rady Warszawy, która odbyła się 30 lipca po godzinie 14.00, projekt radnych PiS dotyczący zmiany nazwy al. Armii Ludowej na ulicę Lecha Kaczyńskiego, został wykreślony. Wniosek w tej sprawie złożył szef klubu radnych Koalicja Obywatelskiej Jarosław Szostakowski.

Warszawa. Radny KO w obronie al. Armii Ludowej

Jak podaje TVP Info, Jarosław Szostakowski, argumentował swój wniosek tym, że żołnierze Armii Ludowej, którzy brali udział w walkach na Starówce, Czerniakowie czy na Żoliborzu, mieli "wywalczyć sobie" ulicę w stolicy.

dbs22cv

W skutek dekomunizacji w Warszawie, zmarły w katastrofie lotniczej w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński był już patronem tej ulicy. Jednak nie na długo, Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował o powrocie do starej nazwy, pod jaką ulica funkcjonuje do dzisiaj, czyli al. Armii Ludowej.

"Zobacz także: Warszawa wydzielona z Mazowsza? "To bardzo głupi pomysł""

Przypomnijmy, że Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i były kandydat na prezydenta Polski, mówił, że Lech Kaczyński zasługuje na ulicę w Warszawie.

dbs22cv

– Pan prezydent nie wycofuje się ze swojej zapowiedzi. Dotrzyma słowa. 30 lipca jest najbliższa sesja rady miasta. Być może uda się tę kwestię załatwić już tego dnia, ale nie mogę tego zagwarantować, ponieważ jest to sesja dotycząca absolutorium – mówiła w lipcu w rozmowie z WP Karolina Gałecka, rzeczniczka warszawskiego ratusza.

Ponadto radny PiS Błażej Poboży, poinformował, że poza odrzuceniem wniosku w sprawie nazwy ulicy, Koalicja Obywatelska wyraziła sprzeciw wobec wprowadzenia pod obrady uchwały potępiającej profanacje i dewastacje pomników w stolicy.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbs22cv

Podziel się opinią

Share

dbs22cv

dbs22cv