Trwa ładowanie...
d4dl6rd

Warszawa. UW z nowym udogodnieniem dla studentów, będzie nowy dokument

Uniwersytet Warszawski przygotował nowe udogodnienia dla swoich studentów. Już wkrótce będą mogli korzystać z mLegitymacji. Dokument w tej wersji będzie równoważny z tradycyjną formą legitymacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Uniwersytet Warszawski wprowadza mLegitymacje dla swoich studentów [fot. archiwalne]
Warszawa. Uniwersytet Warszawski wprowadza mLegitymacje dla swoich studentów [fot. archiwalne] (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d4dl6rd

Mobilna legitymacja studencka to nic innego jak po prostu elektroniczna wersja tego dokumentu. Obie formy mają dokładnie taką samą moc prawną.

Dzięki mLegitymacji student będzie mógł potwierdzić fakt studiowania na UW, sięgając po swój smartfon. Uniwersytet Warszawski podpisał w tej sprawie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. Studentki i studenci warszawskiej uczelni będą mogli korzystać z nowego rozwiązania w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Władze UW podały, że umowę podpisano pod koniec grudnia.

d4dl6rd

Z mLegitymacji będzie można korzystać po uruchomieniu bezpłatnej, publicznej aplikacji mObywatel. UW zapewnia, że jest ona w pełni zintegrowana z systemem Mobilny USOS, który działa na uczelni od października 2018 roku.

- Proces integracji zakończył się i aplikacja przeszła fazę testów - podali pracownicy UW w specjalnym komunikacie.

Zamówienie, przedłużenie ważności albo unieważnienie mLegitymacji studenckiej będzie możliwe za pośrednictwem aplikacji Mobilny USOS. Powstał w niej specjalny moduł mLegitymacja. Poza ogólnymi informacjami na temat aplikacji mObywatel oraz samej mLegitymacji znajduje się tu też opcja pozwalająca na elektroniczne zamówienie, odebranie kodów dostępu i unieważnienie mLegitymacji oraz otwarcie aplikacji mObywatel.

Mobilną legitymację będą mogli się otrzymać studenci, którzy mają ważną Elektroniczną Legitymację Studencką (ELS), posiadają numer PESEL i numer albumu, na swoim koncie w USOS mają wgrane zdjęcie, a ich fotografia oraz dane osobowe nie zmieniły się od czasu wydania ELS.

d4dl6rd

mLegitymacja będzie mogła być zainstalowana wyłącznie na jednym telefonie. Dokument będzie również dostępny w angielskiej wersji językowej.

W pierwszej kolejności mLegitymacja będzie dostępna na urządzeniach z systemem Android.

Mobilny USOS to stworzony z myślą o użytkownikach smartfonów program, który ma poprawić funkcjonalność USOS jako systemu do obsługi toku studiów. Dzięki niemu studenci mogą m.in. zapisywać się na wybrane zajęcia.

Jako pierwsza uczelnia w Warszawie takie rozwiązanie wprowadziła Szkoła Główna Handlowa.

d4dl6rd

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Włodzimierz Czarzasty srogi dla Leszka Millera. Poszło o Roberta Biedronia

d4dl6rd

Podziel się opinią

Share

d4dl6rd

d4dl6rd