Trwa ładowanie...

Warszawa. Uwaga, śmieciarka wraca

Ukochana przez wielu warszawiaków grupa Facebookowa reaktywuje swoją działalność. Idea wymiany, dzielenia się i ofiarowywania drugiego życia rzeczom znów może być kultywowana. Obostrzenia wynikające z zagrożenia wirusem sprawiły, że administratorzy zawiesili na jakiś czas działalność.

Share
Warszawa. Uwaga, śmieciarka wraca
dz6ll7s

Teraz śmieciarkowcy uznali, że przy zachowaniu daleko idących środków ostrożności można ponownie dzielić się rzeczami oraz wiedzą o obiektach trafiających na śmietniki.

Idea przyświecająca grupie jest prosta: jeśli idziesz ulicą, przemierzasz osiedlowe ścieżki, mijasz kubły na odpadki czy wiaty śmietnikowe i nagle w oczy wpada ci coś absolutnie urzekającego, robisz zdjęcie i wrzucasz na grupę, podajesz adres i ewentualnie informacje o stanie przedmiotu. Ocalasz rzecz, uszczęśliwiasz tego, kto gotów jest ruszyć z kopyta, by stać się nowym właścicielem.

Perły na śmietnikach

Kto śledzi zdarzenia, zwroty akcji i szczęśliwe zakończenia, o jakich opowiada społeczność, wie, że tych historii jest codziennie na pęczki. Kultowe fotele mokną pod murem, peerelowska etażerka na wysoki połysk w stanie znakomitym leży posępnie na boku, bo nie mieści się do gabarytów.

dz6ll7s

Czasem grupowicze informują, że posiadają klucze od wiaty i zgodzą się ją otworzyć w umówionym czasie. Wiele rzeczy, ubrań, przedmiotów nie musi pokonać drogi na śmietnik, bo świadomy użytkownik, chcąc zostać byłym użytkownikiem, informuje o zamiarze oddania grupę „Uwaga, śmieciarka jedzie”. Wystarczy się zgłosić, stanąć w kolejce, czekać na wieści od oddającego, umówić się z nim w wygodnym miejscu i z wdzięcznością odebrać przesyłkę.

Pandemia zatrzymała kompletnie śmieciarkową wymianę. Bo - jak uznali administratorzy - nie wiadomo skąd co było wyrzucone. Jeśli z domu, w którym trwa kwarantanna, zabieranie takich odpadków mogło być niebezpieczne. Teraz, przy zachowaniu zasad higieny znów będzie można łowić perły.

Koronawirusowe sprzątanie w domach i garażach

- Mamy świadomość ile mieszkań, domów, garaży, ogródków itd zostało posprzątanych podczas #zostańwdomu. Wiemy też, ile skarbów przy okazji zostało znalezionych i oczekuje na drugą szansę. Prosimy jednak o zastosowanie się do poniższych standardów. Finalnie, to WY zdecydujecie, czy chcecie coś oddać lub odebrać - napisali administratorzy.
Wśród wskazań, jak zachować się właściwie w tych okolicznościach, znalazły się te o przekazywaniu rzeczy bezkontaktowo, na świeżym powietrzu, przed oddaniem należy postarać się dotykać rzeczy tylko umytymi rękoma, koniecznie trzeba używać środka dezynfekującego.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dz6ll7s

Podziel się opinią

Share
dz6ll7s
dz6ll7s