Trwa ładowanie...
d42lvu3

Warszawa w kalejdoskopie archiwów. Warszawskie klimaty

Warszawa staropolska i przedwojenna, stare mapy miasta, historyczne przedstawienia Syrenki. Do tego koncerty muzyki barokowej i filmy o Warszawie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa w kalejdoskopie archiwów. Warszawskie klimaty
d42lvu3

W* sobotę 7 czerwca 2014 r.* w Pałacu Raczyńskich w Warszawie (ul. Długa 7) odbędzie się V Warszawski Piknik Archiwalny, zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów. Impreza odbędzie się w godzinach od 11:00 do 16:00. Wstęp wolny.

Zobacz też: Warszawski projekt: Stolica pod lupą

* Prezentacje i wystawy archiwalne będą odbywać się pod hasłem „Warszawa w kalejdoskopie archiwów. Warszawskie klimaty”*.

d42lvu3

Wśród przygotowanych atrakcji będą ekspozycje prezentujące staropolską Warszawę, a więc mapy Warszawy z XVII i XVIII wieku, wizerunki historycznych przedstawień Syrenki, z których najstarsza pochodzi z XV wieku, wystawy dokumentów dotyczących Warszawy z okresu od XVI do pierwszej połowy XX wieku, widok panoramy Warszawy z 1875 roku.

Prezentacje te będą uzupełnione koncertami muzyki barokowej, pokazami filmów o przedwojennej Warszawie oraz konkursami edukacyjnymi z wiedzy o Warszawie.

Dla zainteresowanych będą otwarte punkty konsultacyjne, w których będzie można uzyskać porady dotyczące zasad przechowywania i konserwacji zbiorów rodzinnych.

Wymienione atrakcje zostaną zorganizowane przez warszawskie archiwa państwowe: Archiwum Główne Akt Dawnych, Archiwum Państwowe w Warszawie oraz Narodowe Archiwum Cyfrowe.

d42lvu3

Czytaj też: Piknik "Wyłącz system" na Krakowskim Przedmieściu

d42lvu3

Podziel się opinią

Share

d42lvu3

d42lvu3