Trwa ładowanie...

Warszawa w latach 1910-1920

Stereoskopowy spacer ulicami miasta, którego już nie ma - nowa wystawa w Fotoplastikonie Warszawskim

Warszawa w latach 1910-1920
d1ua75o
d1ua75o

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do Fotoplastikonu Warszawskiego na wyjątkową wystawę pokazującą stolicę w latach 1910-1920. Zdjęcia te nie były jeszcze nigdy prezentowane w Fotoplastikonie. Jak zapowiadają organizatorzy, to część pierwsza podróży po stolicy naszych babć i dziadków, a może już nawet prababć i pradziadków.

Stereoskopowe fotogr afie przekazane przez prywatnego darczyńcę Pana Wojciecha Majewskiego po raz pierwszy udostępnione zostaną szerokiej publiczności.

Warszawa pokazana na zdjęciach z pierwszej połowy XX wieku , to miasto którego dziś już praktycznie nie ma. Na 48 stereoskopowych fotografiach odnaleźć można nie tylko sylwetki budynków, których próżno dziś szukać w panoramie miasta jak sobór św. Aleksandra Newskiego na pl. Saskim, Pałac Kronenberga, czy budynek Instytutu Oftalmicznego w al. 3 Maja, lecz zobaczyć także wiele scen z życia miasta i jego mieszkańców tj. robotników pracujących przy brukowaniu wiaduktu mostu Poniatowskiego, tramwaje sunące leniwie w dół Nowym Zjazdem, dzieci grające w kapsle na ul. Młynarskiej, czy uroczystości państwowe na placu Saskim z okazji 300 rocznicy panowania Romanowów. Te i wiele innych fotografii do zobaczenia tylko w Fotoplastikonie Warszawskim.

d1ua75o

Wystawa w Fotoplastikonie Warszawskim czynna od 3 lipca do 6 sierpnia 2014, w al. Jerozolimskich 51.

Cena biletów: normalny - 4 zł, ulgowy - 2 zł,
Czynne: od wtorku do niedzieli 10.00-18.00 (w poniedziałki nieczynne)

d1ua75o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ua75o