Trwa ładowanie...
d16akl1

Warszawa. W metrze jak u lekarza. "Zainteresowanie jest olbrzymie"

EKG, ciśnienie, tętno, analiza składu ciała - jeśli nie pamiętacie, kiedy ostatnio robiliście te badania, wystarczy wybrać się w podróż metrem. Na stacji Metro Młociny czeka kiosk telemedyczny, gdzie można przebadać się szybko i za darmo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Kiosk telemedyczny na stacji Metro Młociny cieszy się dużą popularnością wśród pasażerów
Warszawa. Kiosk telemedyczny na stacji Metro Młociny cieszy się dużą popularnością wśród pasażerów (ZTM, Fot: ZTM)
d16akl1

- Zainteresowanie jest olbrzymie. Przebadało się już kilka tysięcy osób - powiedział nam rzecznik ZTM Tomasz Kunert. To właśnie warszawska spółka, która odpowiada za komunikację publiczną, wpadła na pomysł darmowych badań dla pasażerów metra.

Kiosk telemedyczny działa od początku października. Z bezpłatnych i szybkich badań w tym punkcie będzie można skorzystać do końca roku. - Później zdecydujemy, czy podobne kioski pojawią się także w innych lokalizacjach - dodał Tomasz Kunert.

Niewielka "przychodnia" jest ustawiona w Punkcie Obsługi Pasażerów na terenie węzła komunikacyjnego Młociny. To niewielkie pomieszczenie, w którym zainstalowano urządzenia niezbędne do przeprowadzenia podstawowych badań. W kiosku można zbadać: stan układu krążenia (tętno, saturacja krwi, częstotliwość oddychania), ciśnienie krwi i temperaturę oraz przeprowadzić analizę składu ciała (wskaźniki BMI i WHR, wiek metaboliczny, zawartość tkanki tłuszczowej, podstawowe tempo metabolizmu, zapotrzebowanie energetyczne).

Warszawa. Kiosk telemedyczny na stacji Metro Młociny ZTM
Warszawa. Kiosk telemedyczny na stacji Metro Młociny (ZTM, Fot: ZTM)

Co trzeba zrobić? ZTM instruuje: wystarczy wejść do pomieszczenia, wygodnie usiąść, wybrać rodzaj badania i wykonywać polecenia pojawiające na ekranie. Całe badanie trwa tylko kilka minut. Wyniki można odczytać na ekranie bezpośrednio po badaniu lub wybrać opcję wysyłki na adres e-mailowy.

d16akl1

Pomysłodawcy akcji podkreślają, że danych pacjentów kiosku telemedycznego pozostaną pod ścisłą ochroną, a dostęp do nich mają tylko badające się osoby.

Na stacji Metro Młociny można przebadać się sześć dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 7-20. W soboty punkt jest czynny od 9.30 do 16.30.

Źródło: ZTM

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16akl1

Zobacz: Schetyna nie wiedział o decyzji Tuska? Kluzik-Rostkowska wyjaśnia

d16akl1

Podziel się opinią

Share
d16akl1
d16akl1