Trwa ładowanie...

Warszawa w pierwszej dziesiątce najbardziej zakorkowanych miast świata

Nasze miasto uplasowało się na 9. miejscu w kategorii dużych miast (powyżej 800 tysięcy mieszkańców)

Warszawa w pierwszej dziesiątce najbardziej zakorkowanych miast świata
dbywgqe
dbywgqe

Holenderski producent urządzeń GPS, firma TomTom, opublikowała właśnie swój coroczny „ranking zakorkowania”. TomTom Traffic Index obejmuje 146 miast i bazuje na pomiarach dokonanych przez urządzenia GPS tej firmy. Korzystają z nich kierowcy na całym świecie.

Warszawa w tym rankingu znalazła się na 9. miejscu najbardziej zakorkowanych dużych miast świata (powyżej 800 tys. mieszkańców). Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajął Stambuł, drugie - Miasto Meksyk, trzecie - Rio de Janeiro.

Fot. TomTom/mat.prasowe

dbywgqe

Poziom zakorkowania oznacza, ile procent czasu więcej potrzebujemy na pokonanie danej trasy. Dla przykładu -* jeśli odcinek z domu do pracy bez korków pokonalibyśmy w 40 minut, to przy warszawskich korkach ten odcinek zajmie nam średnio 56 minut.* Jest to jedynie średnie zakorkowanie. W niektórych momentach dnia i tygodnia, szczególnie w godzinach szczytu, taki dojazd zajmie nam jeszcze więcej.

Fot. TomTom/mat.prasowe

Podczas godzin szczytu zakorkowanie ulic Warszawy wynosi około 75%.* Oznacza to, że 40-minutowy odcinek z domu do pracy, pokonujemy wówczas w 70 minut. Największe korki w naszym mieście są zaś w piątkowe wieczory. Najbardziej zakorkowanym dniem w roku 2014 był 19 grudnia.*

dbywgqe

W rankingu w kategorii wszystkich miast znalazły się także Łódź i Kraków. W tym zestawieniu najgorzej wypadła Łódź. Zajęła... 2 miejsce na świecie, zaraz po Stambule z 56-procentowym poziomem zakorkowania. Kraków znalazł się na 34. miejscu.

dbywgqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbywgqe