Trwa ładowanie...
d3xbq6c

Warszawa. W Ursusie powstanie nowe rondo

ZDM ogłosił przetarg na budowę nowego ronda u zbiegu ulic Spisaka Sosnkowskiego i Regulskiej w Ursusie. Szczegóły w artykule.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Ursus zyska rondo (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
Warszawa. Ursus zyska rondo (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
d3xbq6c

Przy stacji PKP Ursus krzyżują się jednokierunkowe ulice Spisaka i Sosnkowskiego oraz jednopasmowa dwukierunkowa ulica Regulska, która stanowi w tym miejscu jedynie dojazd do parkingu oraz pętli autobusowej i kilku domów. Mimo że ulice te są stosunkowo niewielkie, tarcza skrzyżowania tam ma ponad 600 metrów kwadratowych. Takie rozwiązanie może wprowadzać kierowców w błąd.

Warszawa. ZDM szykuje zmiany

Stołeczni drogowcy, aby okolicę tę zrobić bardziej czytelną dla kierowców zaprojektowali rondo. Projekt był przygotowywany wraz z Zarządem Transportu Miejskiego.

d3xbq6c

„Zostaną również wyznaczone przejścia dla pieszych przez ulice Spisaka i Sosnkowskiego. W ramach prac na tych ulicach zostanie również wdrożony kontraruch rowerowy, czyli dopuszczenie ruchu rowerów w obu kierunkach na ulicach jednokierunkowych. To element pomysłu zgłoszonego w budżecie obywatelskim, który przewiduje pakiet rowerowych usprawnień w różnych częściach dzielnic Ursus” – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

"Zobacz także: Prawo jazdy niepotrzebne, jedna tablica rejestracyjna na zawsze. Idą zmiany"

Termin składania ofert w przetargu to 7 sierpnia. Planowo prace mają zostać wykonane jeszcze w tym roku.

(fot. Zarząd Dróg Miejskich)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xbq6c

Podziel się opinią

Share

d3xbq6c

d3xbq6c