Trwa ładowanie...

Warszawa. W wakacje w przedszkolach zmiana organizacji pracy

Warszawskie przedszkola i "zerówki” zmieniają zasady organizacji opieki w wakacje. Nie będą przyjmować dzieci z innych placówek. Decyzja spowodowana jest troską o bezpieczeństwo dzieci i wychowawców.

Warszawa. W wakacje w przedszkolach zmiana organizacji pracyŹródło: Getty Images, fot: NurPhoto , Contributor
d14zczv
d14zczv

– Praca przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach musi zostać zorganizowana w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć możliwość przenoszenia wirusa i zapewnić dzieciom oraz pracownikom bezpieczne warunki pobytu w placówce – podkreśliła w liście do burmistrzów dzielnic wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Zgodnie z decyzją rządu, placówki oświatowe są zamknięte do 24 maja. Jeśli przepisy umożliwią ich otwarcie, w lipcu i sierpniu dzieci będą mogły przez sześć tygodni uczęszczać do swojego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole.

Placówki nie będą proponowały natomiast opieki dzieciom uczęszczającym na co dzień do innych przedszkoli czy szkół. Decyzja jest podyktowana względami bezpieczeństwa – przekazał stołeczny ratusz.

Aby nauczyciele, pracownicy administracyjni i pozostały personel mogli skorzystać z urlopów wypoczynkowych, placówki pozostaną zamknięte przez 2,5 tygodnia. Terminy pracy oraz przerwy dla poszczególnych przedszkoli i szkół zostaną określone po ich uzgodnieniu przez dyrektorów wspólnie z radami rodziców. Gdy stan epidemii minie, żłobki znów zostaną otwarte.

Pełna informacja dotycząca harmonogramu pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na lipiec i sierpień zostanie opublikowana w drugiej połowie maja.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d14zczv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14zczv