Trwa ładowanie...
d241gap

Warszawa. W Warszawie wyląduje SOWA - nowe oświetlenie na ulicach

Na warszawskich ulicach rusza program modernizacji oświetlenia pod nazwą "SOWA". Celem programu jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy i oszczędności w budżecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Warszawskie ulice zyskają nowe oświetlenie
Warszawa. Warszawskie ulice zyskają nowe oświetlenie (Unsplash.com)
d241gap

Program SOWA zakłada wymianę starego oświetlenia, które nie spełnia już norm jakościowych oraz norm bezpieczeństwa na nowe oświetlenie w technologii LED, co według szacunków ratusza przyniesie oszczędność na poziomie 62%. Wartość ta przekłada się na oszczędność rzędu ponad 335 tysięcy złotych rocznie. Co więcej, konserwacja nowego oświetlenia jest znacznie tańsza od prac serwisowych przy obecnych lampach, co pozwala przewidywać szybki zwrot inwestycji. Należy również zaznaczyć, że mniejsze zużycie energii oznacza mniejszą emisję gazów cieplarnianych do atmosfery, co program SOWA przyjaznym środowisku.

Warszawa rozbłyśnie na nowo jeszcze w tym roku

Warszawski Zarząd Dróg Miejskich czeka obecnie na oferty w ramach przetargu. Firmy chętne na przeprowadzenie modernizacji mają czas na zgłoszenie do 19 maja. Oferty przetargowe obejmą ulice: Jarzębskiego, Lektykarską, Kruczą, Jagiellońską, Stryjeńskich, Sosnkowskiego, Szczęśliwicką, Płowiecką oraz węzły trasy Łazienkowskiej — z Wałem Miedzeszyńskim i Wisłostradą. Ulice: Przy Agorze, Sokratesa, Trocka, Borzymowska zostaną wyremontowane przez Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, który prowadzić będzie na nich inne prace remontowe jak: zmiana organizacji ruchu czy wymiana nawierzchni. Wszystkie wymienione prace mają się zacząć jeszcze w tym roku.

d241gap

Projekt zakłada wymianę aż 860 słupów, które zwieńczone zostaną ponad 1000 nowych opraw w technologii LED. Wymienione zostaną również szafy zasilające i okablowanie. O estetykę projektu zadba Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego.

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d241gap

Podziel się opinią

Share

d241gap

d241gap