Trwa ładowanie...
d1zj7px

Warszawa. Wakacyjne zmiany na trasach stołecznych tramwajów

Wakacje w Warszawie to zazwyczaj czas remontów, podobnie będzie w tym roku. Stołeczny ratusz poinformował o planowanych pracach na torowiskach tramwajowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Wakacyjne zmiany na trasach stołecznych tramwajów
Warszawa. Wakacyjne zmiany na trasach stołecznych tramwajów (Unsplash.com)
d1zj7px

Warszawa. Tory tramwajowe do poprawki

Przebudowa skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej ma zapewnić jego użytkownikom większe bezpieczeństwo. Powstanie nowa sygnalizacja świetlna, przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. By jednak dokonać potrzebnych zmian, potrzebna będzie również przebudowa torowiska tramwajowego.

W związku z przebudową pojawią się utrudnienia w ruchu. Wstrzymany zostanie ruch tramwajów na ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli P+R al. Krakowska. Prace rozpoczną się 29 czerwca i potrwają niecały miesiąc do 24 lipca.

d1zj7px

Remont wiązać się będzie ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zmianie ulegną trasy tramwajów linii: 7, 9, 15 i 25. Składy linii 7 i 25 skończą trasy na placu Narutowicza, 9 i 15 na pętli Banacha. Linię 14 czeka zawieszenie, a w jej miejsce pojawią się autobusy linii zastępczej Z-9

Zobacz też: Adam Bielan zaskakuje. "Fort Trump" było określeniem PR-owym

Warszawa. Budowa metra zajmie skrzyżowanie

Prace budowlane nad II linią metra na Bemowie zajmą skrzyżowanie ulic Powstańców Śląskich z Górczewską. W związku z tym zmianie ulegnie również ruch tramwajów w tym rejonie. Na czas robót torowisko tramwajowe zostanie odchylone nieco na wschód, a jezdnie będą okrążały plac budowy.

d1zj7px

Wskutek tych remontów linie tramwajowe 10 i 26 będą kończyć bieg na pętli Cm. Wolski, a linia 23 zostanie skierowana na zmienioną trasę: Radiowa – Powstańców Śląskich – Wólczyńska – Nocznickiego – Metro Młociny. Zamiast linii 11 pojawi się autobusowa linia zastępcza kursująca na trasie: Cm. Wolski – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Nowe Bemowo.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zj7px

Podziel się opinią

Share

d1zj7px

d1zj7px