Trwa ładowanie...

Warszawa. Wakacyjne zmiany na trasach stołecznych tramwajów

Wakacje w Warszawie to zazwyczaj czas remontów, podobnie będzie w tym roku. Stołeczny ratusz poinformował o planowanych pracach na torowiskach tramwajowych.

Share
Warszawa. Wakacyjne zmiany na trasach stołecznych tramwajówŹródło: Unsplash.com
d25pjji

Warszawa. Tory tramwajowe do poprawki

Przebudowa skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej ma zapewnić jego użytkownikom większe bezpieczeństwo. Powstanie nowa sygnalizacja świetlna, przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. By jednak dokonać potrzebnych zmian, potrzebna będzie również przebudowa torowiska tramwajowego.

W związku z przebudową pojawią się utrudnienia w ruchu. Wstrzymany zostanie ruch tramwajów na ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej na odcinku od ul. Banacha do pętli P+R al. Krakowska. Prace rozpoczną się 29 czerwca i potrwają niecały miesiąc do 24 lipca.

Remont wiązać się będzie ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zmianie ulegną trasy tramwajów linii: 7, 9, 15 i 25. Składy linii 7 i 25 skończą trasy na placu Narutowicza, 9 i 15 na pętli Banacha. Linię 14 czeka zawieszenie, a w jej miejsce pojawią się autobusy linii zastępczej Z-9

Zobacz też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/adam-bielan-6144140591843457c">Adam Bielan</a> zaskakuje. "Fort <a href="https://wiadomosci.wp.pl/donald-trump-6129261747357825c">Trump</a>" było określeniem PR-owym

Warszawa. Budowa metra zajmie skrzyżowanie

Prace budowlane nad II linią metra na Bemowie zajmą skrzyżowanie ulic Powstańców Śląskich z Górczewską. W związku z tym zmianie ulegnie również ruch tramwajów w tym rejonie. Na czas robót torowisko tramwajowe zostanie odchylone nieco na wschód, a jezdnie będą okrążały plac budowy.

d25pjji

Wskutek tych remontów linie tramwajowe 10 i 26 będą kończyć bieg na pętli Cm. Wolski, a linia 23 zostanie skierowana na zmienioną trasę: Radiowa – Powstańców Śląskich – Wólczyńska – Nocznickiego – Metro Młociny. Zamiast linii 11 pojawi się autobusowa linia zastępcza kursująca na trasie: Cm. Wolski – Fort Wola – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Nowe Bemowo.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25pjji
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25pjji
d25pjji