Trwa ładowanie...

Warszawa walczy o krajobraz bez reklam. W styczniu usunięto ponad 200 banerów

Warszawski ZDM podsumował swoje styczniowe kontrole. Drogowcy sprawdzili pasy drogowe dokładnie 1744 razy. W wyniku tych działań usunięto 215 obiektów, głównie reklam.

Warszawa walczy o krajobraz bez reklam. W styczniu usunięto ponad 200 banerówŹródło: zdm.waw.pl, fot: ZDM Warszawa
d99l7qj
d99l7qj

Zarząd Dróg Miejskich oczyszcza Warszawę z nielegalnych banerów reklamowych. Działania w styczniu przyniosły oczekiwany skutek - podkreślają stołeczne służby.

Drogowcy zapewniają, że stale kontrolują pasy drogowe w mieście. Sprawdzają czy znajdujące się tam obiekty, w tym przede wszystkim reklamy, mają odpowiednie zezwolenie.

W styczniu ZDM przeprowadził 1744 kontrole. Z pasów drogi zniknęło w sumie 215 obiektów, głównie reklam.

Urzędnicy wydali również 200 decyzji administracyjnych, nakładających kary na właścicieli nielegalnych obiektów. 147 dotyczyło reklam.

d99l7qj

Efektem pracy ZDM jest całodobowa kontrola pasa drogowego. Jednak nie ukrywają, że dzięki zgłoszeniom mieszkańców, wiedzą gdzie szukać nielegalnych banerów.

Jak zgłosić nielegalne reklamy? ZDM podkreśla, że najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem przesłania zgłoszenia przez mieszkańca jest Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Można to zrobić za pośrednictwem aplikacji, strony internetowej lub telefonicznie.

Co dzieje się z nielegalnymi reklamami, które znikają z przestrzeni miasta? ZDM przewozi je do swojego magazynu. Następnie wysyłają informację do właściciela z prośbą o odbiór. Naliczane są także koszty związane z koniecznością usunięcia danego obiektu. Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane.

d99l7qj

ZDM realizuje w ten sposób założenia uchwały krajobrazowej, którą stołeczny ratusz przyjął w styczniu. Konsultacje nad przepisami trwały 4 lata.

Źródło: ZDM

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2020. Burza wokół spotu Szymona Hołowni. Bogdan Zdrojewski komentuje

d99l7qj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d99l7qj