Trwa ładowanie...
d23fdp6

Warszawa: wandale zdemolowali kilkanaście aut na Pradze Południe

Właściciele aut zaparkowanych w rejonie ulic Kinowej i Terespolskiej na warszawskiej Pradze Południe przeżywają ciężkie chwile. W sobotę nad ranem zdewastowano ich samochody. Policja zatrzymała dwóch nastolatków. Byli pijani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwóch nastolatków zdewastowało nad ranem auta na Pradze Południe
Dwóch nastolatków zdewastowało nad ranem auta na Pradze Południe (East News, Fot: LUKASZ SOLSKI)
d23fdp6

Policja otrzymała zgłoszenie o wandalach demolujących auta około 4 nad ranem. - Natychmiast wysłaliśmy tam patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch młodych ludzi, praktycznie na gorącym uczynku - opowiada WP Magdalena Bieniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Zatrzymani wandale byli nietrzeźwi. Jeden z nich, 19-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu, drugi - którego danych, a więc i wieku, na razie nie udało się ustalić - 1,4 promila. - Na razie nie wiadomo, dlaczego niszczyli auta. Prawdopodobnie był to głupi wybryk. Zostaną przesłuchani, gdy wytrzeźwieją - poinformowała Bieniak.

d23fdp6

Początkowo policja miała informację o czterech uszkodzonych przez wandali autach. - Teraz wiemy, że aut takich jest 19, wciąż spływają jeszcze zgłoszenia - powiedziała Bieniak.

Większość zdemolowanych aut ma powyrywane lusterka lub wycieraczki, w kilku przypadkach wandale stłukli szyby. Jak mówiła Bieniak, większość właścicieli decyduje się na składanie zgłoszeń o uszkodzeniu mienia. Sprawcom może grozić do pięciu lat więzienia.

d23fdp6

Podziel się opinią

Share
d23fdp6
d23fdp6