Trwa ładowanie...

Warszawa. Wege Park - nowe miejsce w Wilanowie

Od sierpnia Wilanów bogatszy jest o nowy rekreacyjny i ekologiczny zakątek. Wege Park to projekt Budżetu Partycypacyjnego, który jako zwycięski wybrali w głosowaniu mieszkańcy dzielnicy. Zrealizował go Zarząd dzielnicy Wilanów. Nowa, zielona przestrzeń będzie służyła ekologicznej edukacji i rekreacyjnej integracji mieszkańców Wilanowa.
Share
Warszawa. Wilanów ma nowy, ekologiczny park
Warszawa. Wilanów ma nowy, ekologiczny parkŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d27il1u

O wyjątkowości Wege Parku najlepiej świadczy fakt, iż stworzony został z inicjatywy mieszkańców i dla mieszkańców. - Chcemy by Wege Park był swego rodzaju ogrodem działkowym dostępnym dla wszystkich – powiedział Bartosz Wiśniakowski, zastępca burmistrza dzielnicy Wilanów.

Skwer o powierzchni ok. 3000 m2 powstał na obszarze oddalonym od ulicznego zgiełku, przy ul. Rzodkiewki, w sąsiedztwie Rezerwatu przy Skarpie. Przestrzeń parku zagospodarowana jest w większości roślinami jadalnymi. Na obszarze skweru znajdują się krzewy, pnącza, drzewa oraz elementy małej architektury – ławki, skrzynie na warzywa i trejaże na pnącza. Dodatkową atrakcją są urządzenia do ćwiczeń́ wykonane z drewna jodłowego, zabezpieczonego poprzez impregnację.

Ze względu na tematykę parku powiązaną z roślinami oraz konieczność dostosowania do istniejącego stanu zagospodarowania, układ kompozycyjny nawiązuje do organicznych kształtów. Jest oparty na swobodnych, nieregularnych liniach.

d27il1u

- Jesienią na terenie Wege Parku, nawiązując do jego charakteru, planujemy posadzić 27 drzew owocowych, wśród nich: jabłonie, wiśnie, śliwy i grusze. W przyszłości w parku planujemy prowadzić warsztaty edukacyjne dotyczące ogrodnictwa miejskiego m.in. wykorzystania roślin jadalnych, ich uprawy, zasad ogrodnictwa i wykorzystywania wody deszczowej. Zajęcia będą przeznaczone dla placówek oświatowych oraz zainteresowanych mieszkańców - dodał Bartosz Wiśniakowski.

Teren Wege Parku jest ogólnodostępny. Dojechać́ do niego najlepiej rowerem, w myśl proekologicznej przesłanki samego projektu. Przy wejściu znajdują się 2 stojaki na rowery, z 32 stanowiskami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d27il1u

Podziel się opinią

Share
d27il1u
d27il1u