Trwa ładowanie...

Warszawa. Wielki dzień dla gastronomii. "To taki Sylwester"

Noc z piątku na sobotę była w centrum stolicy głośna. W wielu lokalach goście oczekiwali na zmianę daty o północy i fetowali moment, w którym lokale znów mogą przyjąć gości. Tymczasem jeszcze biesiadować można tylko na świeżym powietrzu i z zachowaniem stosownego dystansu, ale to już dla wielu warszawiaków upragniona odmiana.

Share
Warszawa. Euforia w gastronomii. Nareszcie można usiąść przy stoliku w restauracji. Tymczasem jeszcze tylko na dworze
Warszawa. Euforia w gastronomii. Nareszcie można usiąść przy stoliku w restauracji. Tymczasem jeszcze tylko na dworzeŹródło: WP
d4515wo

Znów możemy usiąść w ogródkach restauracyjnych. W nocy z 14-go na 15-go maja świętowano - jak mówiło wielu stołecznych restauratorów - gastronomiczny Sylwester. O północy odbyło się wielkie otwarcie, głośno i radośnie obchodzone.

W wielu modnych miejscach - restauracjach, barach, klubach - było tłoczno. Niektóre lokale zaplanowały na chwilę otwarcia w polskiej gastronomii specjalne efekty - iluminacje, akcenty muzyczne, toasty dla gości.

WP
Warszawa. Nowy czas dla gastronomii. Czekają nas kolejki do stolików restauracyjnych? Od końca maja będzie już można otworzyć wnętrza lokaliŹródło: WP

To efekt ogromnej euforii i radości, że końca dobiegł wielomiesięczny, mroczny czas, w którym nie można było zasiąść przy restauracyjnych stolikach, smakołyków z ulubionych restauracji zakosztować można było tylko w domu, z porcji zakupionej na wynos, zrezygnować też trzeba było z wyjść na miasto ze znajomymi i rozmowę przy kawie. Jedyną namiastką takich chwil mogły być jedynie chwile w parku, na murku, na przystanku z kawą w papierowym kubku w ręku.

d4515wo

Warszawa. Wielki dzień dla gastronomii. "To taki Sylwester"

Nareszcie koniec tej gehenny. W nocy z piątku na sobotę radość była więc ogromna. Wielką fetę obchodzono w hali Koszyki, na placu Defilad i na wiślanych bulwarach.

Było też tam wielu amatorów gastronomii niezależnej.Posypały się jednak mandaty - na bulwarach alkoholu spożywać nie można poza miejscami wydzielonymi - stolikami postawionymi przez działające tam lokale gastronomiczne.

Sobota to nadal dzień święta gastronomii. W ogródkach przygotowanych przez stołeczne restauracje, bary, kawiarnie i cukiernie pełno gości. Czasem na stolik trzeba cierpliwie poczekać. Tak pewnie będzie w sobotni wieczór i w niedzielę, kiedy w wolnym czasie rodziny chętnie korzystają z oferty restauracyjnej.

Wielkie otwarcie gastronomii. "Strasznie cieszymy się, że tu jesteście"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4515wo

Podziel się opinią

Share
d4515wo
d4515wo