Trwa ładowanie...

Warszawa wiosną zakwitnie różami

Białe, żółte, czerwone i różowe. Rozpoczyna się sadzenie 10,5 tys. krzewów róż.

Warszawa wiosną zakwitnie różami
d4241yr
d4241yr

Uważana za królową wśród kwiatów, królować będzie również na miejskich rabatach – róża. Tej jesieni w mieście przybędzie ponad 10 tys. różowych, białych, czerwonych i żółtych róż. Najwięcej, bo 6 tys., w odmianie marathon.

Ta odmiana świetnie sprawdza się w miejskiej przestrzeni, szybko się zagęszcza, bujnie ukwieca i to co najważniejsze bardzo długo, bo nawet do listopada, kwitnie. Róże marathon posadzone zostaną m.in. na Pradze Południe: przy ul. Meissnera 1,2 tys. szt., po 500 szt. przy ul. Saskiej, Abrahama i Rondzie Wiatraczna, na Bemowie przy ul. Wrocławskiej 700 szt., a na Bielanach przy ul. Rudnickiego 450 szt.

Różowe róże marathon od lat rosną m.in. na Placu Na Rozdrożu.

fot. ZOM

d4241yr

O kilkaset sztuk róż wzbogacił się park Fosa i Stoki Cytadeli. Od strony Wisłostrady przybyło 600 różanych krzewów novalis, charakteryzujących się dużymi, ciekawie ubarwionymi, bo przechodzącymi z odcienia różu w fiolet, kwiatami.

fot. ZOM

Jesienią na terenach podlegających ZOM posadzonych zostanie łącznie 34 tys. krzewów, 17,5 tys. chryzantem i wrzosów, 170 tys. cebul kwiatów wiosennych oraz 1,2 tys. drzew.

d4241yr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4241yr