Trwa ładowanie...

Warszawa. Wkrótce koniec budowy mieszkań przy ul. Radzymińskiej

Do 30 listopada powinna zakończyć się inwestycja TBS Północ budowy dwóch budynków wielorodzinnych przy ul. Radzymińskiej. To część miejskiego programu budownictwa społecznego na wynajem.

Warszawa. Wkrótce koniec budowy mieszkań przy ul. RadzymińskiejŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d1jmaca
d1jmaca

- Inwestycja przy ul. Radzymińskiej jest kolejną w tym roku, jaka wpisuje się w szeroki program mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Jak informuje stołeczny ratusz, w ramach inwestycji powstaną dwa budynki mieszkalne, wielorodzinne o zróżnicowanej wysokości. Powstaje 215 lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej 8 812,03 m², w tym jeden lokal pieczy zastępczej o powierzchni ok. 250 m2. Do dyspozycji mieszkańców będzie 128 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 42 miejsca na parkingu naziemnym.

Plany inwestycyjne zakładają przeznaczenie parterów na lokale usługowe. W dwóch budynkach powstanie łącznie sześć lokali.

Warszawa. Wcześniejsze zakończenie prac

Choć planowany termin zakończenia budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie to 30 listopada 2020 roku, to władze miasta liczą na szybsze zakończenie inwestycji. Aktualne zaawansowanie prac w stosunku do założonego harmonogramu wynosi co najmniej jeden miesiąc.

d1jmaca

W najbliższym miesiącach zaplanowano wykończenia pozostałych 15 proc. mieszkań, malowanie klatek schodowych, montaż pochwytów na dwóch klatkach schodowych, oznakowanie garażu i mieszkań, montaż przęseł ogrodzeniowych, nasadzenia zieleni oraz wykonanie elementów małej architektury oraz uruchomienie systemów instalacji elektrycznej i sanitarnych.

Warszawa. Mieszkania o umiarkowanym czynszu

Powstające budynki mieszkalne przy ul. Radzymińskiej są efektem realizacji „Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy” i wpisują się w realizację programu prezydenckiego Rafała Trzaskowskiego z 2018 roku o dostarczeniu mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu.

Niedawno miasto uzyskało prawo do użytkowania 98 mieszkań, z czego 85 przy ul. Skaryszewskiej 3, a 13 w zabytkowej kamienicy przy ul. Łomżyńskiej 26.

Jeszcze w tym roku oddane zostaną do użytkowania inwestycje mieszkaniowego budownictwa społecznego, w ramach których powstanie 478 mieszkań w dzielnicach Targówek (przy ul. Odrowąża), Praga-Południe (Targowa/Skaryszewska), Praga-Północ (Łomżyńska) i Wawer (Bambusowa).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1jmaca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jmaca