Trwa ładowanie...

Warszawa. Włamali się do restauracji. Na widok policji udawali, że śpią

32-latek i jego 43-letni kompan podejrzani są o włamanie do restauracji i usiłowanie kradzieży. Sprawcy wybili nogą szybę w oknie. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci schowali się między meblami udając, że śpią. Grozi im do 10 lat więzienia.

Share
Warszawa. Włamali się do restauracji. Na widok policji udawali, że śpią
d439zok

Warszawa. Mężczyźni włamali się do restauracji

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zostali powiadomieni przez pracowników ochrony o śladach krwi, stłuczonej szybie i nieproszonych gościach w restauracji.

- Policjanci i przybyli natychmiast pod wskazany adres i tą samą drogą, co rabusie weszli do lokalu. Tam, przy barze między meblami, na podłodze znaleźli śpiących rzekomo mężczyzn - relacjonuje nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy policji.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Badanie stanu trzeźwości wykazało w ich organizmie blisko dwa promile alkoholu. W trakcie przygotować się do kradzieży przenieśli pod uszkodzone okno dwie skrzynki bezalkoholowego piwa oraz kasetę z narzędziami. Próbowali także odłączyć i wynieść znajdujący się w lokalu komputer. Jednak nie zdążyli, gdyż na drodze stanęli im policjanci.

d439zok

- Na ich widok włamywacze w popłochu ukryli się między meblami, położyli na podłodze i udawali, że śpią - dodaje Szumiata.

32-latek i jego 43-latek usłyszeli zarzuty włamania i usiłowania kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. Kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d439zok

Podziel się opinią

Share
d439zok
d439zok