Warszawa wśród 19 najbardziej otwartych i przyjaznych miast na świecie!

Kolejne wyróżnienie dla stolicy od amerykańskiego portalu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa wśród 19 najbardziej otwartych i przyjaznych miast na świecie!

Otwartość na innych czy zaufanie do przyjaciół. Takie m.in. kategorie znalazły się w badaniu Sociable Cities, poświęconym analizie zachowań społecznych oraz postaw. Wzięło w nim udział ponad 12 tys. mieszkańców 39 największych miastach z 28 krajów. Wśród najwspanialszych 19 miast znalazła się nasza stolica.

Wyniki badań opublikował dziś Business Insider. Najbardziej towarzyskim i otwartym miastem na świecie okazał się szwedzki Göteborg. Na drugim miejscu również Szwecja - Sztokholm. Warszawa znalazła się na 15 miejscu. Wyprzedziliśmy m.in. kanadyjskie Vancouver, fińskie Helsinki, a nawet stolicę Niemiec - Berlin! Najwięcej miast w zestawieniu umieścili Skandynawowie i Amerykanie. **Pełną listę znajdziecie tutaj** .

To kolejne badanie Business Insider, na którym Warszawa znalazła się na liście miejsc przyjaznym ludziom. Niedawno amerykański portal opublikował ranking najfajniejszych dzielnic w Europie. Na czwartym miejscu znalazła się warszawska Praga. Doceniono ją za alternatywne kawiarenki, artystyczne galerie czy sklepy vintage.

Przeczytajcie też:  Miną 4 godziny, zanim będzie mogła pójść do WC. Tak wygląda rzeczywistość tramwajarek

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.