Trwa ładowanie...

Warszawa. Wulgarny napis pod oknem. Do tego prowadzi homofobia

Pod jednym z okien, na elewacji kamienicy na Grochowie pojawił się napis "je..ć LGBT" wraz z strzałkami wskazującymi na okno. Jak się okazuje w mieszkaniu do którego należy okno mieszka homoseksualna para.

Share
Warszawa. Wulgarny napis pod oknem. Do tego prowadzi homofobia
Źródło: Facebook
d4g594v

Warszawa to, jak każda europejska stolica, bardzo różnorodne pod względem społecznym miasto. Niestety to zróżnicowanie budzi w części mieszkańców stolicy wyjątkowo negatywne emocje od niechęci aż po nienawiść.

Warszawa. "Je..ć LGBT" pod oknem kamienicy

Sprawę opisało homoseksualne małżeństwo mieszkające w Warszawie - Jakub i Dawid na swoim profilu na Facebooku. Mężczyźni poinformowali, że pod oknem ich przyjaciół, również homoseksualistów, 6 lipca pojawił się wulgarny napis "je..ć " i strzałki wskazujące na okno mieszkania.

Zacytowali również słowa napisane przez znajomych. "Dzisiaj napisali, jutro podpalą, pojutrze zabiją. Czy są jeszcze ludzie, którzy nie rozumieją do czego prowadzi takie szczucie? Ten problem nie jest gdzieś daleko. Jest tu i teraz." - skomentowali zajście właściciele "naznaczonego" mieszkania.

d4g594v

Pokrzywdzeni zachęcali również do udziału w drugiej turze wyborów 12 lipca. "Pomyśl, jak nadchodzące wybory są ważne. Jakiej przyszłości chcesz? Może powtórki najgorszych chwil XX wieku? Dzisiaj nie potrzebujemy już wojny. Jeśli tego nie przerwiemy, pozabijamy się sami. Pamiętaj o tym głosując w niedzielę" - napisali.

Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości dobitnie o sprawie Durczoka: ja bym siedział

Warszawa. Spawa trafi do prokuratury

Jak informuje Gazeta Wyborcza, sprawą zajął się warszawski radny Marek Szolc. Poinformował, że trwają ustalenia czy w pomazanej sprayem kamienicy faktycznie mieszka para homoseksualna. Jeśli informacja ta się potwierdzi, radny zadeklarował złożenie zawiadomienia w sprawie prokuraturze.

Szolc poczynił też kroki w kierunku jak najszybszego usunięcia wulgarnego napisu z elewacji budynku.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4g594v

Podziel się opinią

Share
d4g594v
d4g594v