Trwa ładowanie...

Warszawa. Wybory do Warszawskiej Rady Pożytku Publicznego

Od poniedziałku 11 maja aż do 10 czerwca trwać będzie głosowanie na przedstawicieli organizacji pozarządowych na kadencję do Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Głos może oddać każda organizacja pozarządowa, działająca na terenie Warszawy.

Share
 Warszawa. Wybory do Warszawskiej Rady Pożytku Publicznego  Źródło: PAP
d3hlq1r

Warszawa. Głosowanie na kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego

– Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego to bardzo dobre pole do dyskusji i współpracy miasta z sektorem pozarządowym oraz miejsce konsultowania ważnych spraw dla mieszkańców – podkreśla cytowana w komunikacie prasowym Aldona Machnowska–Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy, przedstawicielka Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Machnowska-Góra przypomina jednocześnie, że Rada jest organem o charakterze opiniodawczym i doradczym, który wspiera współpracę miasta z organizacjami pozarządowymi. W jej skład wchodzą przedstawiciele Prezydenta m.st. Warszawy, Rady m.st. Warszawy a także wybrani w głosowaniu reprezentanci strony społecznej. V kadencja Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego potrwa trzy lata- zakończy się więc w lipcu 2023 r. Do głównych zadań Rady należy opiniowanie dokumentów o charakterze strategicznym ze względu na współpracę Warszawy z organizacjami pozarządowymi, wyrażanie opinii w sprawach, związanych z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych oraz udzielanie pomocy i opinii w sytuacjach spornych pomiędzy miastem a środowiskiem pozarządowym.

Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego opiniuje również wnioski, które dotyczą przesunięć środków w budżecie miasta, wydatkowanych w ramach współpracy stolicy z organizacjami pozarządowymi.

d3hlq1r

Warszawa. W skład Rady wchodzi 24 członków

W skład Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wchodzi 24 członków, z których połowę stanowią przedstawiciele organizacji pozarządowych wybrani w głosowaniu, dziewięciu przedstawicieli wskazanych przez prezydenta m.st. Warszawy i trzech przedstawicieli wskazanych przez Radę m.st. Warszawy.

Zgłoszenia kandydatów strony społecznej dokonały Branżowe Komisje Dialogu Społecznego. Pełna lista wskazanych kandydatów dostępna jest tutaj.

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hlq1r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hlq1r
d3hlq1r